اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

درباره آلمان

موقعیت جغرافیایی کشور آلمان

از نظر وضعیت جغرافیایی آلمان از دریای شمال و بالتیک تا رشته کوه های آلپ در جنوب به پنج ناحیه تقسیم می شود.

این کشور دارای ۱۶ ایالت می باشد که بزرگترین ایالت این کشور ایالت بایرن یا باواریا در جنوب و ایالت کوچک برمن در شمال غربی قرار دارد. در قلب آلمان رشته کوه های مرکزی قرار دارند که این رشته کوه ها شمال و جنوب آلمان را از هم جدا می کنند.

شهرهای بزرگ آلمان از جمله برلین، هامبورگ ، مونیخ و فرانکفورت می باشند. بلندترین کوه آلمان تسوگ اشبیتسه نام دارد که که در رشته کوه های آلپ در جنوب این کشور قرار دارد. با کشورهای لهستان،جمهوری چک ، اتریش ، سوییس، فرانسه ، بلژیک ، لوکزامبورگ و هلند هم مرز است .

جمهوری فدرال آلمان در حوزه شنگن قرار دارد و از بنیان گذاران اتحادیه اروپاست و هم اکنون عضو سازمان ملل متحد و موتور اقتصادی حوزه پولی یورو محسوب می شود.

 

آب وهوای آلمان

 

در اکثرمناطق آلمان آب و هوای معتدل قاره ای حاکم است که معمولا با زمستان های سرد بانتوسط دمای صفر درجه و تابستان های گرم با دمای حدود 22 تا 24 درجه در جولای و آگوست شناخته می شود. به دلیل اینکخ آلمان در معرض دو جبهه ی هوایی (جبهه ی آب وهوای معتدل از اقیانوس اطلس و جبهه ی آب و هوای سرد از روسیه وقطب شمال) قرار دارد، آبو هوای این کشور معمولا بی ثبات بوده و شامل پدیده های جوی مثل سرما و گرمای شدید، باد و مه و برف و طوفان می باشد.

 

غذاهای کشور آلمان

 

از بین مواد غذایی اروپایی ، کشور آلمان به گوشت شهرت دارد. کمتر غذایی در آلمان وجود دارد که مستقیم یا غیر مستقیم در آن گوشت وجود نداشته باشد. محبوب ترین نوع گوشت در آلمان، گوشت پورک بوده، پس از آن گوشت پرندگان و در جایگاه سوم گوشت گوسفند قرار دارد. آلمانی ها روی پخت غذا بسیار حساس هستند به طوری یک مدل غذا در هر ایالتی به صورت مختلف طبخ شده و طعم و مزه منحصر به فردی دارد. آلمان سومین تولید کننده محصولات کشاورزی در اتحادیه اروپا و جهان است . از جمله محصولات غذایی آلمان که جهانی شده اند می توان به پرتزل، پاستیل و نان های بروچن اشاره کرد.

برخی از غذاهای معروف آلمان : ماولتاشن – اشپتزله – سوسیس آلمان – برت کارتوفلن – رولادن – ساوربراتن

ویژگی های زندگی در آلمان

از ویژگی‌های زندگی آلمان، از لحاظ معیارهای کیفیت زندگی  در سطح خیلی خوبی قرار دارد و اقتصاد قوی این کشور پشتوانه‌ای برای رشد افراد و کسب و کار ها در این کشور به حساب می‌آید.

 

مناطق مهم

 

کشور آلمان دارای زیبایی ها و جاذبه های توریستی بسیاری است . از دیدنی ترین مناطق این کشور می توان به دروازه مشهور برندنبورگ، جنگل سیاه ، قلعه نوشوان اشتاین ( زیباترین قلعه دنیا) دیوار برلین و پل معلق گیرلی اشاره کرد. در ادامه به مهم ترین شهرهای این کشور اشاره می کنیم .

 

شهر برلین

برلین شهر خرس قهوه ای ، کافه های خیابانی ، باغ های انبوه و دیواری که شکسته شد تا انسان غربی و شرقی وجود نداشته باشند و همه یکی باشند .برلین شهر تاریخ و فرهنگ و هنر است . شهری است دوست داشتنی که قدم زدن در آن یادآور بزرگترین آشتی دنیاست . شهری با اتوبوس های دو طبقه و کالسکه ها و دوچرخه هایی که مردم برای رفت و آمد از آن ها استفاده می کنند.

 

شهر هامبورگ

بندر هامبورگ با همه ی شهرهای دیگر آلمان فرق دارد، شهری که موج های  اقیانوس اطلس ازخواب بیدار می شود و با صدای سوت کشتی های باربری و مسافربری به خواب می رود. هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان، سومین بندر بزرگ اروپا و هشتمین بندر مهم جهان است و مهم ترین شهر دانشگاهی آلمان محسوب می شود . از جذابیت های این شهر بنای تاریخی کلیسای سنت میشل و سنت نیکلاس است . جالب است بدانید بزرگترین اختراع خوراکی این شهر بسیار خوشمزه است که همنام این شهر است که در تمام دنیا شهرت دارد . همبرگر نام غذایی ایت که در این شهر به وجود آمده است.

 

شهر مونیخ

بالا دست کوه های آلپ، بر بستر رود ایسار شهری است که نمای کامل از یک آلمان واقعی است، شهری که صنعت، تکنولوژی ،فرهنگ و هنر تمام قد به آن تعظیم کرده است. مونیخ به تنهایی مجموعه ای کامل از مناطق گردشگری آلمان است. باید در وسط میدان مارین بایستی و روح این شهر هزارساله را تنفس کنی ، شهری که امروز به قلب صنعت آلمان شهرت یافته است.

یکی از جذاب ترین دیدنی های این شهر موزه کمپانی بی ام و می باشد. در این موزه  تمام طرح ها و نمونه های ساخته شده این کمپانی دور هم جمع شده اند تا یک گالری ارزشمند از تاریخچه بی ام و را به نمایش بگذارد.

 

  • درباره آلمان
Top