اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

قانون نظام وظیفه تردد مشمولان غایب ایران تا سال 1400

قانون تردد مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج از کشور تا سال 1400

با توجه به حذف قانون جریمه مشمولان غایب همه مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور که سابقه حداقل سه سال اقامت دائم در کشور دیگری داشتنه اند می توانند سالی دو بار به ایران تردد کنند وبه مدت سه ماه در ایران بمانند.

در خصوص ضوابط و مقررات نحوه تردد مشمولان غایب مقیم خارج از کشور بعد از حذف قانون جریمه مشمولان غایب در سال 98، طبق قانون مشمولان خدمت سربازی که سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند می توانند سالی دوبار وارد کشور شوند و در مجموع حداکثر سه ماه در ایران اقامت داشته باشند.

همچنین رئیس اداره نیروی انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اشاره کرد تا پیش از این با توجه به اینکه قانون جریمه مشمولان غایب برقرار بود، مشمولان مقیم خارج از کشور که بیش از 8 سال غیبت داشتند در صورت تردد باید حتما وضعیت سربازی خود را تعیین تکلیف کرده و جریمه را پرداخت می‌کردند تا معاف شوند اما اکنون با حذف این قانون مشمولان غایب مقیم خارج از کشور می توانند از قانون قبلی برای تردد به کشور استفاده کنند. در نتیجه قانون سالی دوبار ورود به کشور و حداکثر سه ماه اقامت شامل حال این افراد می شود.

مشمولان ایرانی خارج از کشور برای دریافت مجوز رفت و آمد باید به نمایندگی های جمهوری اسلامی در محل اقامت خود مراجعه کرده و بعد از تایید شرایط، گذرنامه مشمولان به مهری با عنوان "اجازه تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج کشور"  ممهور می شود.

  • قانون نظام وظیفه برای مشمولان غایب برای تردد
Top