اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

دانشگاه های کره جنوبی بهترین امکانات آموزشی در جهان را در اختیار شما قرار می دهند و هزینه های تحصیلی نسبتا مقرون به صرفه هستند. شهر سئول  پایتخت کره در حال حاضر در میان 10 شهر برتر جهان قرار دارد. سرمایه گذاری در آموزش و تحقیقات از برنامه های اصلی کشور کره برای رشد اقتصادی در سال های اخیر بود. کره 11امین اقتصاد بزرگ جهان و چهارمین اقتصاد بزرگ در قاره آسیا می باشد.

کره جنوبی در سال 2017 بیش از 123.000 دانشجوی بین المللی داشته که بیش از نیمی از آنها از کشور چین بودند. هدف کشور کره جذب 200.000 دانشجوی بین المللی تا سال 2023 است.

به منظور تمرکز بر روی این هدف، چندین دانشگاه کره جنوبی، از جمله دانشگاه Yonsei، در حال باز کردن دانشگاه های بین المللی جدید برای پاسخگویی به درخواست های رو به رشد دانشجویان خارجی هستند؛ از جمله دانشگاه ایالتی نیویورک (SUNY).

دانشگاه ملی سئول (SNU)

دانشگاه ملی سئول در سال 1946 به عنوان نخستین دانشگاه ملی کره جنوبی تاسیس شد و یکی از سه دانشگاه برتر کره جنوبی است. تحصیلات لیبرال تحصیلات تکمیلی را به حدود 28378 دانشجو از دوره کارشناسی تا سطح دکترا اختصاص داده است. در آخرین رتبه بندی سایت QS در سال 2019، دانشگاه ملی سئول در رتبه 36ام جهان و رتبه دوم دانشگاه های کشور کره جنوبی قرار گرفته است.

دانشگاه سئول دارای دو ساختمان اصلی در گواناک (جنوب شهر) و یکی در مرکز شهر در منطقه جونگنو است که بزرگترین پردیس پایتخت هم به محسوب می شود.

دانشگاه KAIST - موسسه علوم و فناوری کره جنوبی

KAIST به عنوان اولین موسسه علمی و مهندسی تحقیقاتی کره جنوبی تاسیس شد. دانشگاه در لیست دانشگاه های برتر QS در رتبه 40 قرار دارد. اکثریت برنامه های KAIST در رشته های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی هستند و این دانشگاه در میان 100 موسسه برتر جهان در 13 موضوع قرار گرفته است.

دانشگاه علم و فناوری پوهانگ (POSTECH)

پوهانگ یکی دیگر از دانشگاه هایی که برنامه آموزشی مبتنی بر علم و فناوری را ارائه می دهد، POSTECH یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در رتبه 83 جهان قرار دارد و ششمین دانشگاه برتر در کشور کره جنوبی است. POSTECH اولین دانشگاه کره جنوبی بود که در سال 2010 به طور رسمی یک پردیس دو زبانه تاسیس کرد و اکثر رویدادها و برنامه های تحصیلی به دو زبان کره ای و انگلیسی تدریس می شود.

از جمله امکانات این دانشگاه خصوصی می توان به خوابگاه دانشجویی، کافی نت، کتابخانه دیجیتال، سالن های ورزشی، باغ های زیبا و پارک مجسمه سازی اشاره کرد.

مهمترین شهرهای دانشگاه کره جنوبی

پایتخت کره جنوبی یکی از بزرگترین پایتخت های جهان با جمعیت بیش از 9.8 میلیون نفر، دانشگاه های بسیاری را در خود جای داده است. در حدود 40 دانشگاه، از جمله سه دانشگاه معتبر - دانشگاه ملی سئول، دانشگاه کره و دانشگاه یونسی در سئول قرار دارند. با توجه به رتبه بندی QS، سئول در بین 10 شهر برتر دانشجویی در سال 2018 قرار گرفت.

سیستم حمل و نقل در شهر سئول فوق العاده است، غذاها رنگارنگ، ارزان و متنوع هستند. مانند بسیاری از شهرهای کره جنوبی، سئولی ها هم تمایل به کار زیاد و بازی زیاد دارد. ممکن است روز کاری به پایان برسد، اما اغلب اجتماعات و مهمانی‌ها تا ساعت‌های اولیه ادامه دارند.

دائجونگ

دائجونگ به دلیل تمرکز بر تحقیقات و نوآوری شناخته شده است و چندین دانشگاه برتر کره جنوبی در این شهر قرار دارند، از جمله دانشگاه KAIST (موسسه پیشرفته علم و تکنولوژی کره، دانشگاه ملی Chungnam، دانشگاه Woosong، و دانشگاه علم و تکنولوژی کره جنوبی)

نحوه پذیرش برای تحصیل در کره جنوبی

فرآیند پذیرش از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما به طور کلی برای پذیرش به صورت مستقیم یا آنلاین می توان اقدام کرد.

مدارک ویزای تحصیلی کره جنوبی

  1. مدرک زبان (انگلیسی، کره ای)
  2. پاسپورت (با اعتبار بالای 6 ماه)
  3. فرم درخواست
  4. مدارک تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات
  5. اثبات تمکن مالی
  6. تهیه بیمه خدمات بهداشتی ملی (20 دلار در ماه)

شروع دانشگاه ها در کره جنوبی

سال تحصیلی کره جنوبی در ماه مارس آغاز می شود، اما اغلب بسیاری از مراکز عالی دو بار در سال- در ماه مارس و سپتامبر به دانش آموزان پذیرش می دهند.

مهلت اخذ پذیرش برای برنامه های ماه مارس معمولا بین سپتامبر و نوامبر تعیین می شود و برای برنامه های سپتامبر، مهلت ثبت درخواست از ماه مه تا ژوئن است.

تعطیلات دانشگاه‌های کره جنوبی دو بار در سال است. تعطیلات تابستانی از ماه ژوئیه تا اوت و تعطیلات زمستانی از دسامبر تا فوریه است.

طول دوره تحصیلی در کره جنوبی

برنامه های دوره های کارشناسی کره جنوبی معمولا چهار سال (یا شش سال برای موضوعاتی مانند پزشکی و دندانپزشکی) است.

زبان تحصیل در کره جنوبی

اگرچه آشنایی و داشتن مهارت در زبان کره ای سودمند است، اما حدود 30 درصد دوره های تحصیلی در دانشگاه های کره جنوبی به زبان انگلیسی تدریس می شود. با توجه به این شرایط و اینکه تسلط شهروندان کره ای به زبان انگلیسی روز به روز در حال رشد است، می توان گفت که مانع زبان برای دانشجویان بین المللی تقریبا در حال از بین رفتن است.

با این حال، یادگیری زبان کره ای، مطمئنا مفید خواهد بود و راه را برای یکپارچگی کامل در جامعه و فرهنگ کره جنوبی و گرفتن فرصت‌های شغلی هموار می سازد.

به هرحال ارائه مدرک زبان (انگلیسی یا کره ای) توسط دانشجویان بین المللی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کره جنوبی الزامی است.

هزینه های تحصیل در کره جنوبی

یکی از مزیت های تحصیل در کره جنوبی این است که بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان داخلی و خارجی، به عنوان بخشی از برنامه های ملی بر عهده کشور است. این هزینه ها بسته به دوره و دانشگاه متفاوت است.

شهریه دانشگاه های دولتی برای دوره لیسانس حدود 4.500 دلار در هر ترم است. هزینه های دانشگاه های خصوصی بالاتر و حدود 5.800 تا 6.000 یورو در هر ترم است. در 16 دانشگاه بین المللی در سئول، میانگین شهریه دانشجویان کارشناسی در هر سال 6500 دلار است.

هزینه های اسکان در کره جنوبی

برای زندگی دانشجویی، خوابگاه ها معمولا ارزانترین گزینه هستند. هزینه خوابگاه های دانشجویی در کره جنوبی حدود 280 دلار تا 1300 دلار در هر ترم است و این مبلغ بسته به اینکه با چند نفر اتاق تان را شریک می شوید و سرویس غذایی به شما تعلق می گیرد یا خیر، متفاوت خواهد بود. هزینه های مسکن خصوصی طبیعتا بالاتر و بطور قابل توجهی متفاوت خواهد بود، اجاره مسکن می تواند از 280 دلار تا 700 دلار در ماه متغیر باشد.

همچنین تمام دانشجویان بین المللی در حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار خواهید داشت.

  • تحصیل در کره جنوبی
Top