اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

 • اینستاگرام اپلای 118
 • تلگرام اپلای 118

ویزای توریستی رومانی

ویزای توریستی رومانی

در این مقاله به بررسی و توضیح کامل مدارک مورد نیاز و شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی رومانی خواهیم پرداخت و به سوالات متداول متقاضیان دریافت ویزای توریستی رومانی پاسخ خواهیم داد

مختصری درباره کشور رومانی

رومانی از نظر جغرافیایی جزو کشورهای اروپای شرقی محسوب می شود و آب و هوایی معتدل و چهارفصل دارد. از آنجاییکه رومانی از سال 2004 به عضویت ناتو در آمده و از سال 2007 به جمع کشورهای اتحادیه اروپا پیوسته است، افرادی که دارای ویزای شنگن هستند می توانند به منظور سفر و مقاصد توریستی به این کشور وارد شوند. اگر ویزای شنگن ندارید، می توانید به صورت مجزا از طریق سفارت رومانی در کشور خود اقدام به دریافت ویزای توریستی رومانی نمایید. 

نکات مهم در مورد ویزای توریستی رومانی

اگر قصد سفر به کشور رومانی را دارید، دانستن چند نکته کلی در مورد ویزای توریستی رومانی مفید خواهد بود. اگر شما شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید برای سفر به رومانی به مدت 90 روز نیاز به اخذ ویزا نخواهید داشت و با ارائه کارت شهروندی اتحادیه اروپا اجازه ورود به رومانی را دریافت خواهید کرد.

اما چه کشورهایی برای ورود به رومانی نیاز به ویزا خواهند داشت؟ اگر در کشورهای آفریقایی، آسیایی یا کشورهای خاورمیانه زندگی می کنند و قصد سفر به این کشور را دارید، شما ملزم به اخذ ویزای توریستی رومانی خواهید بود. همچنین پاسپورت شما باید در زمان خروج از رومانی بیش از 3 ماه اعتبار داشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی رومانی باید 3 ماه قبل از تاریخ سفر به این کشور آماده باشد. بعد از تکمیل فرم ثبت نام ویزای توریستی رومانی در سایت سفارت، در غالب یک ایمیل، زمان ملاقات حضوری برای متقاضی ارسال می شود. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای رومانی

با اینکه کشور رومانی هنوز به عضویت حوزه شنگن در نیامده است مدارک لازم برای دریافت ویزای رومانی همانند مدارکی هست که برای دریافت ویزای شنگن نیاز خواهید داشت. این کشور قصد دارد به زودی به عضویت پیمان شنگن درآید و به همین دلیل برای اعطای ویزا قوانین سخت گیرانه ای دارد.

 1. تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی رومانی
 2. مداراک شناسایی
 3. پاسپورت با اعتبار بالای 3 ماه
 4. دو قطعه عکس پاسپورتی
 5. مدارک شغلی یا اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 6. مدارک تمکن مالی
 7. رزرو هتل محل اقامت
 8. رزرو بلیط رفت و برگشت
 9. بیمه مسافرتی
 10. دعوت نامه
 11. سند مالکیت (اختیاری و جهت اطمینان بیشتر)

نکته: افرادی که ویزای شنگن دوبار یا چندبار ورود داشته باشند، می توانند بدون نیاز به ویزا به مدت حداکثر 90 روز به رومانی سفر کنند.

 

عمده دلایل ریجکت ویزای توریستی رومانی

 1. عدم اثبات تمکن مالی
 2. عدم ارائه بیمه نامه مسافرتی
 3. پایین بودن زمان اعتبار پاسپورت
 4. داشتن سوءپیشینه
 5. عدم ارائه سند محل اقامت (رزرو هتل)
 6. عدم تایید صحت اسناد و مدارک توسط کارگزار ویزا
 • ویزا رومانی توریستی
 • ویزای توریستی رومانی
Top