اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

 • اینستاگرام اپلای 118
 • تلگرام اپلای 118

ویزای کاری هلند

اجازه اقامت کاری در هلند

نیاز به یک مجوز اشتغال

هر شهروند غیر اتحادیه اروپا که بخواهد در هلند کار کند، باید یک مجوز کاری معتبر دریافت کند. کارمندان می توانند برای دریافت این مجوز، به کارفرمایی هلندی برای شغل مورد نظر درخواست بدهند؛ اما معمولا این درخواست از طرف کارفرمایان به کارمندان داده می شود. در چنین مواردی کارفرما باید نشان دهد که تلاشهایی برای جذب یک کارمند مناسب در هلند و اتحادیه اروپا از جانب وی صورت گرفته است.

کارفرما فقط در مواردی که در ادامه به ان اشاره خواهد شد، اجازه دارد تا شخصی خارج از اتحادیه اروپا را استخدام کند:

 1. کافرما نتواند نیروی متخصص اش را از کشور هلند و کشورهای اتحادیه اروپا پیدا کند.
 2. کارفرما باید تخصص مورد نیاز خود را در رسانه های چاپی و اینترنتی آگاهی کند و در اگر در زمان مقرر (3 ماه) نیروی متخصص خود را پیدا نکرد، می تواند به جذب نیرو خارج از اتحادیه اروپا بپردازد.

ویزای کار هلند برای نیروی کار ماهر

طرح مهاجرت برای نیروی کار ماهر (کارشناس ارشد) به گونه ای طراحی شده است که کارفرمایان هلندی بتوانند از متخصصان خارجی با استعدادهای ویژه دعوت به کار و آنها را حفظ کنند. این بدان معناست که کارفرمایان در هلند می توانند مجوز کار در هلند را به سرعت برای نیروهای متخصص ماهر بین المللی صادر کنند، بدون اینکه نیاز به اثبات این امر باشد که هیچ کاندید مناسبی در هلند یا اتحادیه اروپا وجود ندارد.

شرایط دریافت پیشنهاد کار (Job Offer)

به عنوان یک مهاجر ماهر برای کار در هلند برای آنکه واجد شرایط باشید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. مهارت ها و  تخصص های ذکر شده در لیست مشاغل مورد نیاز هلند
 2. سطح تحصیلات عالی (حداقل کارشناسی)
 3. داشتن چند سال سابقه کار مرتبط
 4. مدرک معتبر زبان (هلندی یا انگلیسی)

شرایط دریافت ویزای کار هلند

برای انتقال نیروی کار ماهر به یک شرکت بین المللی، اظهارنامه کارفرما از طرف کارفرمای خارجی الزامی است که باید شامل مدت زمان انتقال، نوع اشتغال و درآمد باشد. سایر شرایط عبارتند از:

 • داشتن گذرنامه معتبر
 • داشتن  بیمه خدمات درمانی در هلند
 • عدم حضور قبلی در کشور به طور غیرقانونی

نکته 1: اتباع خارجی از کشورهایی غیر از استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، موناکو، نیوزلند، سوئیس و ایالات متحده آمریکا باید طی سه ماه پس از صدور اجازه اقامت، آزمایش سل بدهند.

نکته 2: همسر و فرزندان کارگر متخصص نیز مجاز به کار در هلند خواهند بود.

صنایع محبوب در هلند

کشور هلند فقط به آسیاب های بادی و لاله هایش مشهور نیست. هلند یک رهبر جهانی در کشاورزی است که بعد از ایالات متحده آمریکا دومین صادرکننده بزرگ محصولات کشاورزی است. بعد از کشاورزی صنایع برتر در هلند شامل موارد زیر است:

 1. ماشین آلات
 2. تجهیزات برقی
 3. سوخت‌های معدنی
 4. داروسازی
 5. دستگاه‌های پزشکی

مشاغل محبوب در میان فارغ التحصیلان کشور هلند

 1. کشاورزی
 2. بخش انرژی
 3. مالی، حسابداری و مدیریت
 4. مراقبت‌های بهداشتی
 5. حمل و نقل و تدارکات

کمبود نیروی کار ماهر در هلند

با توجه به اینکه هلند یکی از پایین ترین نرخ بیکاری در اروپا(کمتر از 4%) را در سال‌های اخیر دارد، ممکن است اشاره به این نکته که هلند در بعضی از بخش‌ها دچار کمبود نیروی ماهر است، تعجب آور باشد.

هلند علیرغم شهرت به عنوان یک رهبر نوآور در مهندسی و فناوری پیشرفته، دومین میزان تقاضا برای مهندسان را در سطح جهانی دارد. تخصص شما هرچه باشد، پیدا کردن کار به عنوان مهندس در هلند آنچنان دشوار نخواهد بود.

بخش‌های دیگری که در هلند با کمبود نیروی کار ماهر مواجه هستند عبارتند از:

فناوری اطلاعات: رشد سالانه در بخش فناوری اطلاعات 1.2 درصد است و پیش بینی می شود تا سال 2020 با تقاضای شدید در بخش فناوری روبرو شود.

بخش آموزش و پرورش: کارآموزان و معلمان واجد شرایط در این بخش به اندازه کافی جایگزین معلمان نزدیک به سن بازنشستگی در هلند نیستند.

بخش مراقبت های بهداشتی: بخش مراقبت های بهداشتی در هلند به دلیل افزایش جمعیت و امید به زندگی تحت فشار قرار گرفته است و به این معناست که تعداد بیشتری از مردم نسبت به گذشته نیاز به مراقبت خواهند داشت.

الزامات زبان

برای پیدا کردن کار در هلند، لزوما نیاز نیست که به زبان هلندی تسلط داشته باشید و ارائه مدرک معتبر به زبان انگلیسی نیز در هلند مورد پذیرش است. آشنایی به زبان انگلیسی در میان شهروندان هلندی به حدی بالاست که می توان گفت زبان انگلیسی در کنار هلندی، به عنوان زبان رسمی کشور محسوب می شود. بسیاری از شهرهای هلند، به ویژه اوترخت و روتردام، فرصت های شغلی فراوانی برای نیروهای متخصص انگلیسی زبان دارند.

 • کار در اروپا و job offer
 • اقامت هلند و ویزای شینگن هلند
 • ویزای کار هلند و اقامت کاری هلند و کار در هلند
Top