اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به کشور هلند

چه برنامه‌ای برای سفر به هلند دارید؟ تفریح،‌ کار یا تحصیل چه نوع ویزایی برای سفر یا مهاجرت به هلند نیاز دارید؟ برای پاسخ تمامی این‌ها با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. این مقاله شرایط  انواع ویزاها و مجوزهای هلند را برای شما شرح می‌دهد تا بتوانید طبق شرایط خود بهترین گزینه‌ی ویزا را انتخاب نمایید.

اطلاعاتی که در این مقاله آورده شده است فقط برای راهنمایی است، شما باید برای اطلاعات جامع و کامل‌تر به دفاتر خدمات مهاجرت مراجعه نمایید. در ادامه راهنمای جامعی از ویزاهای کشور هلند در اختیار شما قرار داده خواهد شد که تصمیم‌گیری را برای شما آسان‌تر خواهد کرد.

در این راهنما ما به برخی سؤالات مهم در مورد ویزا و مجوزهای هلندی پاسخ خواهیم داد.

چه کسی به ویزای هلندی یا اجازه ی ورود نیاز دارد؟

 

هلند یکی از ۲۶ کشوری است که منطقه شینگن را تشکیل می‌دهد، کشورهای منطقه‌ی شینگن عبارتند از: اتریش‌، بلژیک، جمهوری چک‌، دانمارک‌، استونی‌، فنلاند‌، فرانسه‌، آلمان‌، یونان‌، مجارستان‌، ایسلند‌، ایتالیا‌، لتونی‌، لیختن اشتاین‌، لیتوانی‌، لوکزامبورگ‌، مالت‌، نروژ‌، لهستان‌، پرتغال‌، اسلواکی‌، اسلوونی‌، اسپانیا‌، سوئد‌، سوئیس و هلند. تمامی این کشورها دارای یک ویزای یکسان هستند که هیچ کنترل مرزی بین آن‌ها وجود ندارد‌، بنابراین شهروندان منطقه شینگن می‌توانند آزادانه به هلند سفر کنند.

اگر شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا)‌، منطقه اقتصادی اروپا (‌(EEA‌‌؛ اتحایه اروپا به علاوه‌ی ایسلند‌، لیختن اشتاین و نروژ یا سوئیس باشید‌، برای تحصیل‌، تفریح، زندگی‌ یا کار  در این کشور نیاز به ویزا نخواهید داشت.

اگر دارای تابعیت دوگانه در یکی از کشورهای گفته شده هستید نیز دیگر نیازی به ویزا برای سفر به این کشور نخواهید داشت. پس برای ورود از دیگر کشورها به هلند نیازمند ویزا خواهید بود.

اگر قصد دارید کمتر از چهار ماه در این کشور اقامت داشته باشید‌، مجبور به ثبت نام برای دریافت خدمات شهروندی نیستید‌، اما باز هم برای دریافت کلیه امور رسمی نیاز به دریافت BSN دارید. شهروندان اتحادیه اروپا در اقامت‌های بیشتر از چهار ماه نیازمند دریافت BSN هستند.

همکاران و نزدیکان شهروندان اتحادیه اروپا

 

اگر می‌خواهید به یک خویشاوند نزدیک (به عنوان مثال همسر‌، شریک زندگی‌، پدربزرگ، مادربزرگ یا فرزند زیر ۲۱ سال) که در هلند زندگی می‌کنند بپیوندید (اما خود شما عضو اتحادیه اروپا نیستید)،‌ می‌توانید به این کشور بروید و حق کار کردن نیز داشته بشید.

با این وجود‌، برای دریافت مجوز اقامت قانونی‌، برای تأیید مطابق با قوانین اتحادیه اروپا اقدام کنید. طبق این اصول شما اجازه پیدا می‌کنید به صورت قانونی در هلند بمانید و کار کنید.

به کدام ویزا یا مجوز هلندی نیاز دارید؟

 

ویزاهای هلندی کوتاه مدت: ترانزیت

‌کسانی که می‌خواهند مدت کوتاهی در هلند اقامت داشته باشند (حتی برای چند ساعت) و سپس مسیر دیگری را طی کنند یا تا سه ماه در این کشور بمانند‌، بسته به ملیت شما ممکن است نیاز به ویزای کوتاه مدت داشته باشند.

دو نوع ویزای کوتاه مدت وجود دارد:

ویزای نوع  A

 

فقط برای ترانزیت است و برای مسافرانی از ملیت‌های خاص که در فرودگاه هلندی در مسیر دیگری به خارج از منطقه شینگن حرکت می‌کنند و نیاز به مسافرت دارند صادر می‌شود. این نوع ویزا فقط به شما اجازه می‌دهد تا وارد منطقه‌ی بین المللی فرودگاه هلند شوید.‌ حتی برای چند ساعت اقامت در فرودگاه نیز نیازمند دریافت این نوع ویزا خواهید بود.

ویزای نوع  C

 

این ویزای توریستی به شما امکان می‌دهد ۳ تا شش ماه در هلند (یا هر کشور دیگری در منطقه شینگن) اقامت داشته باشید. در این مدت می‌توانید در هلند کار کنید اما نمی‌توانید با این ویزا درخواست اجازه اقامت دهید.‌ شما باید برای اخذ این ویزا هلند را ترک کرده و از کشور خود درخواست صدور ویزای اقامت دهید.

ویزاها و مجوزهای طولانی مدت هلندی؛ بیش از سه ماه

 

برای این که بتوانید بیش از ۳ ماه در هلند قامت داشته باشید ویزای بلند مدت(MVV)  نیاز دارید، برای اخذ این نوع ویزا می‌توانید با همکاران متخصص و مجرب ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان مشاوره شوید.

چنانچه قصد دارید بیش از ۹۰ روز در هلند اقامت کنید، باید اجازه اقامت موقت(MVV)  یا اجازه اقامت در مرکز خدمات مهاجرت  بومی سازی (IND) در هلند را درخواست نمایید. (MVV‌‌) ویزایی است که با آن می‌توانید به هلند وارد شوید. شخص شما یا حامی مالی که دارید می‌تواند خواستار ویزای MVV و اجازه‌ی اقامت برای شما شود. به این کار، روند ورود و اقامت به کشور هلند ‌(TEV)  گفته می‌شود.

هر دو مجوز در یک زمان صادر می شوند.‌ برای  شما ویزای MVV صادر می‌شود که اجازه ورود به کشور را می‌دهد و می‌توانید ظرف دو هفته از زمان ورود‌، سند اقامت را از IND  دریافت کنید.

اگر به MVV احتیاج ندارید‌، می‌توانید از طریق TEV که در خارج از هلند‌ صادرمی‌شود، یا از IND پس از رسیدن‌ به کشور هلند، مجوز اقامت در این کشور را بگیرید.‌ برای بررسی این‌که آیا به MVV یا اجازه اقامت نیاز دارید و برای کسب اطلاعات در مورد روند درخواست‌، با متخصصان ما در اپلای ۱۱۸ در تماس باشید.

اهداف مختلف اقامت در هلند

 

بسته به هدف اقامت خود باید درخواست اقامت کنید. هر مجوز هلندی دارای شرایط‌، ‌ محدودیت‌ها و مدت اعتبار خاص خود است. برای اطلاعات بیشتر بسته به شرایط فردی خود می‌توانید با متخصصان ما در اپلای ۱۱۸ تماس بگیرید.

پیوستن به شریک زندگی یا یکی از اعضای خانواده
اجازه‌ی اقامت کارمندان
مجوز اقامت برای خود اشتغالی / آزاد و کارآفرینی
مجوز اقامت برای مهاجران کارمندان ماهر
مجوز اقامت برای پژوهش

اجازه اقامت برای کارگران پیمانکاری فصلی / کوتاه مدت
مجوز اقامت برای تحصیل مدرسه و کالج
مجوز اقامت برای سال تحصیلی فارغ التحصیلان: لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا
اجازه اقامت برای زوجهای  au
مجوز اقامت برای برنامه های تبادلی

بازگشت ویزا

 

اگر در حال حاضر در  این کشور اقامت دارید و می‌خواهید موقتاً کشور را ترک کنید‌، اما اجازه اقامت فعلی شما در حالی که خارج از کشور هستید، منقضی یا معلق می‌شو‌د، باید قبل از خروج از کشور هلند ویزای بازگشت دریافت نمایید. اعتبار ویزا به شرایط شما بستگی دارد و می‌تواند از سه ماه تا یک سال متغیر باشد.

اقامت دائم در کشور هلند

 

هنگامی که پنج سال بدون وقفه در هلند زندگی کردید‌، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

چه کسی می تواند در هلند کار کند؟

 

کلیه شهروندان اتحادیه اروپا  می‌توانند بدون محدودیت در کلیه بخش‌ها‌ی این کشور کار کنند.‌ اگر یک کارفرما خواستار اثبات اقامت قانونی شما در هلند است‌، سند مربوطه‌IND  را به آن‌ها نشان دهید، زیرا این ویزا توضیح می‌دهد که شهروندان اتحادیه اروپا دیگر نیازی به ثبت اقامت طولانی مدت خود در هلند ندارند.

اتباع شخص ثالث (به عنوان مثال‌، افراد خارج از اتحادیه اروپا) فقط در صورتی می‌توانند در این کشورکار کنند که یک کارفرما با مجوز کار به نام خود داشته باشند. اکنون هلند IND یک مجوز واحد ارائه می‌دهد که به عنوان مجوز اقامت و کار ترکیبی معروف به GVVA عمل می‌کند‌، که به طور کلی برای کارمندانی که بیشتر از سه ماه است در هلند مشغول به کار هسند، صادر می‌شود.‌ ‌معمولاً این کارفرما است که متقاضی آن است و مجوز تا سه سال صادر می‌شود.

برخی از افراد نمی‌توانند مجوز ‌ ترکیبی را کسب کنند در این صورت کارفرمایان باید برای یک مجوز کار جداگانه (TWV) درخواست کنند.

چه کسی به مجوز کار احتیاج  ندارد؟

 

اگر به عنوان یک  مهاجر کاری بسیار ماهر‌ با مجوز اقامت به هلند آمده‌اید‌، یا به عنوان یک فارغ التحصیل که یک سال را برای جستجوی کار می‌گذراند‌، می‌توانید به صورت کارآفرین  تجارت خود را در این کشور راه‌بیندازید و دیگر نیازی به کارفرما نداشته بشید. اگر به عنوان یک پژوهشگر‌ علمی به این کشور وارد شوید، پژوهشگاه نیازی به دریافت مجوز کار برای شما ندارد‌، اما اگر همزمان در با کارفرمای دیگر کار کنید‌، کارفرمای شما نیاز به دریافت یکی از این اسناد اقامت شما را دارد.

در بعضی موارد‌، اعضای خانواده از حقوق یکسانی برخوردارند که با اقوام خود در هلند زندگی می‌کنند. بنابراین اگر قبلاً به خویشاوند یا شریک زندگی خود اجازه کار داده شده باشد‌، آن‌ها نیز می‌توانند بدون نیاز به کارفرما برای داشتن مجوز کار به نام خود اقدام نمایند. می‌توانید در مورد هر نوع اجازه اقامت (در زیر) بخوانید تا بدانید که بسته به این‌که کدام مجوز برای شرایط شما اعمال شود‌، به مجوز کار احتیاج خواهید داشت.

تابعیت هلند

 

هنگامی که پنج سال بی وقفه در هلند زندگی کرده باشید (اگر سه سال با همسر یا شریک زندگی هلندی بوده‌اید)‌، می‌توانید یک شهروند هلند‌ی شوید‌. شما باید شرایط خاصی را تحقق بخشید‌، مانند اثبات این که می‌توانید هلندی را بنویسید و صحبت کنید‌، از ملیت قبلی خود (از برخی موارد استثناء) خودداری کنید و ثابت کنید که در ۵ سال گذشته هیچ محکومیت کیفری نداشته‌اید.

باید برای تابعیت هلند از طریق شهرداری محلی خود درخواست ارائه دهید، اگرچه این درخواست توسط IND هلند پردازش می‌شود. ممکن است این روند ‌ تا یک سال طول بکشد.

IND هلند چیست و چرا باید با IND تماس بگیرم؟

 

 (IND‌) هلند تصمیم‌گیری نهایی در مورد درخواست‌های مربوط به اجازه‌ی اقامت‌، برنامه‌های تابعیت و افرادی است که به دنبال پناهندگی هستند، را انجام می‌دهد.

حامیان مالی

 

بسیاری از افراد نیاز به حامی مالی شخصی یا سازمانی را خواهند داشت که آن‌ها را برای ورود به هلند حمایت می‌کنند (مانند کارفرما‌، مؤسسه آموزشی یا عضو خانواده) حامی مالی ممکن است از طرف شما در کارهای مهاجرت‌تان دخالت کند به این صورت که ‌ درخواست‌های اقامت را ارائه دهد و در صورت رد درخواست‌، اعتراض یا درخواست تجدید نظر کند.

دو نوع حامی وجود دارد: ناشناس و شناخته شده. فقط سازمان‌ها‌، موسسات و شرکت‌ها می‌توانند حامی مالی شناخته شوند. برخی از سازمان‌ها باید برای استخدام کارمندان خارجی  در IND  ثبت نام کنند‌. ثبت نام برای افراد شاغل در شغل با حقوق‌، کار فصلی‌، کارآموزی یا دارندگان کارت آبی اروپایی اختیاری است.

حامی مالی شناخته شده

 

حامی مالی شناخته شده اجباری

 برای اهداف مطالعه‌، مبادله (شامل ارز)‌، مهاجران کاری ماهر و محققان خاص علمی است.

حامی شناخته شده داوطلبانه

 کارفرمایانی که کارمندان خارجی در اشتغال خود با حقوق و دستمزد دارند‌، کارهای فصلی‌، کارآموزان یا دارندگان کارت آبی اروپایی نیزمی‌توانند به صورت اختیاری حامی مالی به دولت هند معرفی نمایند.‌

حامیان مالی شناخته شده دارای تعهدات قانونی خاصی هستند‌، از جمله وظیفه اطلاع دادن IND در مورد هرگونه تغییر (به عنوان مثال تغییر کارفرما)‌، نگه داشتن سوابق اداری و مسئولیت هزینه‌های بازگرداندن شخص به کشور خود در صورتی که ویزای شخص مورد نظر به اتمام رسیده باشد.

تمدید یا تغییر اجازه اقامت

 

در صورت داشتن اجازه‌ی اقامت‌،‌IND  کمی قبل از انقضا ویزا با شما تماس خواهد گرفت و ممکن است فرصتی برای تمدید آن نیز به مهاجر بدهد (اگرچه همه مجوزها قابل تمدید نیستند). اگر نتوانستید ویزای خود را تمدید کنید اما می‌خواهید در هلند بمانید‌، باید مجوز اقامت جدید را درخواست کرده یا از کشور خارج شوید.

 

Top