اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به کانادا

تمام اطلاعات لازمی که باید برای مهاجرت به کانادا بدانید در این مقاله ذکر شده است. مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری کدام یک برای شما مناسب‌تر است؟

نحوه‌ ی مهاجرت به کانادا از ایران

 

دلایل زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، دلایلی از قبیل ایجاد آینده‌ای بهتر برای خانواده‌، ایجاد تعادل خوب بین کار و زندگی، ادامه‌ی تحصیل یا شاید فقط برای این که بتوان در یک اقتصاد قوی‌تر قرار گرفت علاقمندی به مهاجرت به کشور کانادا را در بین ایرانیان دوچندان می‌کند.‌

بسیاری از شهروندان ایرانی به عنوان اولین مرحله از مهاجرت احتمالی خود به ایالات متحده ابتدا تصمیم به مهاجرت به کانادا را می‌گیرند. زیرا با داشتن گذرنامه کانادایی‌، به اتباع ‌ مهاجر کانادایی اجازه داده می‌شود که در ایالات متحده زندگی و کار کنند.

زمانی که اکثر مردم از ایران به کانادا مهاجرت می‌کنند‌، دلایل خانوادگی یا شخصی برای مهاجرت خود دارند.‌ برای برخی‌ از ایرانیان، مهاجرت به کانادا یک رویا مادام العمر است‌، برای برخی دیگر‌، در مورد فضا و کیفیت زندگی است. موج جدیدی از دلایل مهاجرت به کانادا پیدا شده است که به علاقمندان فرصت‌های خیلی خوبی ارائه می‌شود، زیرا کشور  کانادا با یک میلیون کمبود نیروی کار ماهر در کشورخود روبه رو است.

کانادا پس از دستیابی به این برنامه‌ی جدید مهاجرتی و رسیدن به یک ‌میلیون سهمیه مهاجرت‌، می‌تواند برنامه‌ی مهاجرتی خود به کانادا را به طور کامل برای سال‌های زیادی بسته نگه ‌دارد. بعد از این دوره، مهاجرت به کانادا برای ایرانیان می‌تواند سخت شود. پس علامندان به مهاجرت به این کشور باید هرچه زودتر برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.

آیا مهاجرت به کانادا از ایران آسان است؟

 

نکته‌ی مهم و اساسی که در مورد مهاجرت کانادا وجود دارد این است که افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند می‌دانند، کانادا بین ملیت‌های مختلف تفاوتی قائل نمی‌شود. این بدان معناست که هنگام مهاجرت به کانادا، به مهاجران با شهروندان ایرانی به روشی مشابه با شهروندان کانادایی برخورد می‌شود.

برای ایرانیان مهاجرت به کانادا بالطبع آسان‌تر از مهاجرت به آمریکا خواهد بود.

نحوه ی مهاجرت به کانادا

 

بیشتر کسانی که به فکر مهاجرت به کانادا هستند (‌به هر طریقی هنرمندی، کاری، تحصیلی، گردشگری و ...) اقامت دائم را هدف خود قرار می‌دهند.

کسانی که ویزای اقامت دائم این کشور را اخذ کردند می‌توانند بعد از مدتی درخواست تابعیت کانادایی خود را نیز درخواست دهند. این مورد یکی از آپشن‌های مورد علاقه‌ی ایرانیان محسوب می‌شود.

اقامت دائم در کانادا را می‌توان شهروندی یا قرار داد پیمانی در نظر گرفت زیرا اقامت دائم تفاوت‌هایی با تابعیت کانادایی دارد.‌ تفاوت‌هایی که این دو دارند این است که اقامت دائم حق رای نداشته و در صورت بروز جرم از کشور اخراج خواهند شد، اما در تابعیت همچین مواردی برای مهاجران پیش نخواهد آمد.

مدت اقامت دائم کانادا چقدر است؟

 

هنگامی که به شما و خانواده‌تان اقامت دائم داده شد‌، می‌توانید این اقامت را بارها و بارها تکرار کنید، مادامی که حداقل ۵ سال پیاپی در این کشور اقامت داشتید دیگر نیازی به تمدید اقامت نخواهید داشت.

با توجه به شرایط زندگی و رفاه در کانادا همچنین سخت نبودن مهاجرت به این کشور، کانادا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ایرانیان خواهد بود. ایرانیان می‌توانند از طریق مهاجرت کاری به راحتی به این کشور سفر کنند.

کانادا در بسیاری از مشاغل با کمبود نیروی زیاد مواجه است بنا به همین دلیل به یاد داشته باشید‌، اگر یکی از اقوام درجه یک شما اقامت دائم داشته باشد می‌تواند اعضای خانواده‌ی خود را به کانادا ببرد.

در زیر مواردی که درصد ویزا شدن مهاجران ایرانی به کانادا را افزایش می‌دهد را ذکر خواهیم کرد:

استخدام نیروی کارگر ماهر فدرال

استخدام نیروی کارگر ماهر در کبک

ویزاهای استانی

مهاجرت از طریق ساپورتر مالی

مهاجرت تجاری

کارآفرینی در کانادا

هر کدام از این دلایل مهاجرت گروه متفاوتی از مهاجران را هدف قرار می‌دهد و مجموعه‌ای از نیازهای منحصر به فرد خود را دارد.

می‌توانید برای اطلاعات جامع‌تر از شرایط مهاجرت به کانادا می‌توانید با همکاران ما در اپلای ۱۱۸ تماس بگیرید تا به صورت رایگان مشاوره شوید.

 

ورود به سیستم در فرآیند مهاجرت کانادا چیست؟

 

«اکسپرس اینتری» (Express Entry) نامی است که در سراسر جهان برای افرادی که مایل به مهاجرت به کانادا هستند شناخته شده است. این فرآیند نیازمند مدرک و مهارت‌های حرفه‌ای متقاضیان است، بنابراین می‌توان با آن‌ها این مسئله را که قادر به رعایت استاندارهای اشتغال در کانادا هستند قانع کرد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که بسیاری از حرفه‌ها ناگزیر نیاز به پیشرفت و به روز شدن دارند تا به طور کامل در صنعت یا ثبت نام‌های حرفه‌ای این کشور مورد ارزیابی واقع شوند. تمامی‌ این‌ها ممکن است نیاز به آزمایش و تست به عنوان شرط اعطای ویزای شما را ‌داشته باشد. بنابراین شناختن الزامات تجارت یا حرفه خود  برای مهاجرت به این کشور مهم است.

هر حرفه‌، شغل و تجارت دارای سازمان ارزیابی مهارت‌های خاص خود است که به استان خاص مربوط می‌شود، وظیفه‌ی آن‌ها این است که بگویند متقاضی همان کسی است که می‌گوید (حرفه‌هایی که ادعا می‌کند را واقعا تسلط دارد) یعنی مهارت‌ها‌، تجربه‌ها و مهارت‌های مفیدی دارد.

مهاجرت کانادا در اکثر اقدام‌های شغلی دارای ۱۰۰٪ موفقیت است، البته باید توجه داشته باشید که کارهای شغلی خود را به درستی انجام دهید برای این کار می‌توانید به اپلای ۱۱۸ مراجعه نمایید.

ساختن یک برنامه ورود صریح برای مهاجرت به کانادا

 

با ارزیابی مهارت‌های شخص و تأیید تحصیلات‌، زمان آن رسیده است که درخواست ورود و اخذ ویزای خود را مطرح کنید. بهتر است برای قوی‌تر کردن رزومه‌ی خود نهایت تلاش‌تان را به کار بگیرید زیرا رزومه تاثیر به سزایی در تسریع مهاجرت شما خواهد داشت.

ورودی Express به خودی خود یک ویزا نیست‌، بلکه به سادگی اجازه می‌دهد تا نامزدهای موفق برای دریافت دعوت نامه‌ی درخواست ویزای تجاری یا کاری ماهر‌، یک ویزا کارگر ماهر فدرال یا به ویزا برای نامزد مشاغل استانی دست یابند.

دعوت به درخواست (ITA) را می‌توان به بهترین وجه به عنوان تأیید در اصل ویزای خود توصیف کرد زیرا پروسه‌ی مهاجرت شما را بسیار آسان خواهد کرد.

مهاجرت کانادا از برنامه نامزد کاری استانی

 

برای مهاجرت به ‌ کانادا تحت برنامه استانی نامزد‌، یک متقاضی ایرانی ابتدا باید یک گواهی نامزدی استانی را به دولت استانی معرفی کند که در آن قصد دارند در نهایت اسکان دهند.

هر استان شرایط مختلفی دارد و نامزدهای استان برای تقاضاهای اقامت دائم‌، اولویت پردازش را دریافت می‌کنند. متقاضیان مهاجرت در کانادا با داشتن گواهی نامزدی استانی‌، از طریق بستر ورود به سیستم اکسپرس به جریان ویزا اقامت دائم مربوطه‌، بدون نیاز به پیشنهاد شغلی‌، افزایش می‌یابند (گرچه برخی استان‌ها و مشاغل واقعاً به این امر احتیاج دارند تا نامزد استانی را در مرحله اول تأمین کنند)‌.

درخواست ویزای نهایی برای مهاجرت به کانادا

 

با داشتن یک‌ITA ، زمان آن رسیده که مراحل پیچیده نهایی مراحل ویزای کانادا را انجام داده و بررسی‌های پزشکی را انجام دهید.

پس از اخذ این ویزا ۱۲ ماهفرصت داری که کارهای خود را ابرای مهاجرت به این کشور انجام دهید.

چه مدت طول می کشد از ایران به مهاجرت به کانادا؟

 

به طور متوسط یک سال روند کار از ابتدا تا پایان مهاجرت انجام می‌شود. بعضی اوقات زودتر اتفاق می‌افتد‌، گاهی اوقات هر چند یک سال معیار خوبی برای یادآوری است.

هنگامی که به شما و خانواده‌تان اقامت دائم داده شد‌، می‌توانید اقامت خود را بارها تمدید کنید. بعد از حداقل ۵ سال اقامت در این کشور می‌توانید تابعیت خود را از کشور کانادا دریافت نمایید.

Top