اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به کشور لهستان

لهستان کشور اروپایی است که در قلب اروپای شرقی قرار گرفته است. طبق آمار لهستان دارای جمعیتی ۳۸ میلیون نفر است. ‌زبان رسمی این کشور لهستانی است. واحد پول رسمی لهستان Zloty   با اختصار (PLN) است. لهستان جز منطقه‌ی شینگن است که برای شهروندان خود مزیت‌های زیادی را ارائه می‌دهد.


قانون مهاجرت مستلزم آن است که اگر شما شهروند اتحادیه غیر اروپایی هستید و قصد دارید بیش از ۹۰ روز متوالی در جمهوری لهستان بمانید یا اگر می‌خواهید فعالیت‌های کاری یا تجاری انجام دهید‌، باید درخواست اقامت کنید.‌ در حال حاضر قانون سه دلیل اصلی برای درخواست اقامت ارائه می‌دهد: شروع یک تجارت در لهستان‌، تحصیل در لهستان یا اشتغال در این کشور که بر طبق شرایط خود باید یکی از این ۳ دلیل را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنید.‌ اگر یک فرد خارجی کم‌تر از ۹۰ روز در لهستان بماند ویزای ساده لازم خواهد داشت.

خدمات مهاجرت

 

کشور لهستان قوانین سفت و سخت مهاجرتی ندارد، ‌بنابراین علاقمندان به مهاجرت می‌توانند به راحتی به این کشور مهاجرت کنند.‌ اداره سیاست مهاجرت در وزارت کشور‌‌، که مسئولیت امور مهاجرت را بر‌عهده دارد‌، اطلاعات مربوط به اجازه اقامت را براساس سرمایه گذاری را ارائه می‌دهد.‌ قانون لهستان در عین سادگی پیچیده است‌، بنابراین‌، پیشنهاد می‌کنیم با مشاور‌های مهاجرتی حاذق ما برای دریافت مشاوره‌ی رایگان تماس بگیرید.

خدمات مهاجرت

 

اجازه‌ی اقامت در لهستان از چند طریق امکان‌پذیر است‌؛ یکی از گزینه‌های اخذ مجوز اقامت‌، داشتن شرکتی در لهستان است که اگر می‌خواهید در لهستان یا هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا تجارت کرده و اقامت دریافت کنید بسیار شیوه‌ی مناسبی است.‌ گزینه دیگر برای اخذ اجازه اقامت موقت در لهستان‌، اشتغال یا ثبت نام به عنوان دانشجو است.

مهاجرت قانونی


برای این‌که مهاجرت به لهستان قانونی باشد‌، یک مهاجر باید کلیه الزامات مندرج در قوانین مهاجرت جمهوری لهستان را رعایت کند.‌ بسته به هدف بازدید شما‌، چندین فرصت وجود دارد.‌ برای بازدید از کشور به ویزا یا ویزای شینگن احتیاج دارید.‌ اگر اجازه‌ی اقامت را از طریق گزینه‌های ذکر شده در بالا به دست آورید‌، می‌توانید بدون نیاز به ویزای دیگر به هر کشور شینگن سفر کنید.‌ اگر قصد مهاجرت به اروپا و اقامت طولانی مدت در لهستان را دارید ‌ باید با یکی از شرایط زیر اقدام نمایید. ‌

ثبت شرکت در لهستان

تحصیل در لهستان

شغل در لهستان

قانون مهاجرت

 

ماده دهم قانون اتباع مهاجر بیان‌‌گر این موضوع است که سیاست مهاجرت در لهستان از برخی کشورهای دیگر دوستانه‌تر‌ است.‌ اما‌‌ با وجود این واقعیت‌، ممکن است برای دستیابی به اجازه اقامت نیاز به کمک وکیل داشته باشد. مهاجری که متقاضی اخذ یا تمدید ویزا‌، اجازه اقامت برای مدت معین‌، مجوز تسویه حساب یا اقامت بلند مدت و اجازه‌ی اقامت EC است باید به زبانی که برای او قابل درک است درمورد روند و اصول آن و همچنین درباره حقوق اعطا شده به وی و تعهداتی که به وی تحمیل شده است‌، مطلع شود.

آمار مهاجرت


آمار مهاجرت در لهستان کاملاً پویا است‌، هر چند که تنوع قومی این کشور چندان زیاد نیست.‌ لهستان در بیشتر تاریخ خود‌، میزبان مهاجران خیلی کمی بوده است‌.‌ به همین علت است که ۹۷ درصد از جمعیت لهستان قومی لهستان هستند.

محبوب ترین شهرها براساس جمعیت


‌ شهر‌ ورشووا (ورشو) در رتبه‌ی یک این لیست قرار دارد. شهرهای بزرگ بعدی که از نظر جمعیت قیاس شده‌اند‌، کراکوف و لودز هستند‌. با تمامی این وجود به دلیل حضور چندین شرکت بزرگ بین‌المللی ‌ از جمله‌IBM ، تعداد زیادی از مهاجران در شهر کوچک Wroclaw زندگی می‌کنند.

جمعیت ورشو در طول قرن گذشته ۲.۵ برابر شده است‌، در حالی که جمعیت کراکوف در مدت مشابه ۵ برابر افزایش یافته است.‌ کراکوف میراث فرهنگی غنی دارد و دومین شهر محبوب در بین گردشگران و مهاجران است.

مهاجرت به داخل و خارج از منطقه شینگن


جمهوری لهستان یک کشور عضو منطقه شینگن است.‌ کشورهای منطقه‌ی شینگن گذرنامه و کنترل مهاجرت را در مرزهای مشترک خود و سفرهای بین کشورهای عضوشان لغو کرده‌اند.‌ کشورهای عضو همچنین ویزای شینگن را صادر می‌کنند که توسط سایر کشورهای شینگن نیز مورد قبول است.‌ در مرزهای خارجی یا اولین ورود به منطقه شینگن‌، رویه‌های معمول کنترل مهاجرت اعمال می‌شود‌.

شهروندان کشورهای ثالث که ویزاهای طولانی مدت دارند می‌توانند بیش از ۹۰ روز در جمهوری لهستان بمانند.‌ با توجه به سیاست‌های سختگیرانه مهاجرت‌، گاهی گرفتن ویزای شینگن به طور مستقیم از لهستان ممکن است بسیار سخت باشد.‌ لیستی از اسناد و دلایل درخواست ویزا را می‌توان در وب سایت وزارت کشور یافت.‌ یکی از گزینه‌هایی که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا می‌تواند مجوز اقامت ارائه دهد‌، ایجاد کسب و کار در لهستان است.

انواع ویزا در لهستان


در صورت اقامت در لهستان برای مدت زمان کمتر از ۹۰ روز‌، یک تبعه کشور سوم باید برای یکی از چندین نوع ویزا اقدام کند تا دیدار خود از این کشور را قانونی کند.‌ مطابق قانون سیاست مهاجرت لهستان‌، انواع ویزاهای مختلفی وجود دارد که بسته به نوع و شرایط آن‌ها باید اخذ شود.

ویزای ترانزیتت نوع A

 

این ویزا برای مسافران با هواپیما به کشور (مقصد) سوم صادر می‌شود. مدارک مورد نیاز این ویزا بلیط هواپیما است.

ویزای شینگن نوع C

 

ویزای نوع C به دارنده این امکان را می‌دهد که به منظور توریست‌، بازدید از خانواده یا دوستان‌، مشاغل‌، شرکت در مسابقات ورزشی یا رویدادهای فرهنگی و غیره وارد خاک کشورهای عضو شود، این ویزا  ۹۰روزه است. مدارک مورد نیاز برای این نوع ویزا؛ بیمه درمانی مسافرتی‌، اسناد مربوط به تمکن مالی و اثبات اسکان‌ در لهستان است.

ویزای بین المللی نوع D

 

ویزای نوع D به دارنده‌ی خود این امکان را می‌دهد که برای مدت زمانی بیش از ۹۰ روز در مقاصد تجاری‌، فرهنگی‌، علمی‌‌، آموزشی و استخدامی در لهستان شرکت کند. این ویزا نیازمند مدارکی از قبیل: بیمه درمانی مسافرتی‌، اسناد مربوط به تمکن مالی، گواهی‌نامه ترخیص پلیس‌، اسنادی که هدف از اقامت و اسکان مورد نیاز را اثبات می‌کند.

ویزای ترانزیت C-TR

 

ویزای ترانزیت نوع C-TR هنگام حمل و نقل صادر می‌شود که تنها هدف از ورود به خاک کشورهای عضو شینگن باشد. مدرک مورد نیاز این ویزا بلیط هواپیما است.

اجازه اقامت

 

قوانین لهستان در مورد ارائه‌ی اجازه اقامت برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ‌ انعطاف‌پذیر نیست.‌ بسیاری از کشورهای اروپایی‌، مانند لتونی یا استونی‌، فرصت‌های بیشتری را برای سرمایه گذاران بالقوه فراهم می‌کنند تا بتوانند درخواست مجوز اقامت ارائه دهند.

Top