اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به کشور مجارستان

مجارستان یک کشور اروپایی است که در اروپای مرکزی واقع شده است.‌ جمعیت مجارستان بالغ بر ۸ میلیون نفر است و طبق آمار‌، دین اصلی در مجارستان‌، کاتولیک است.‌ زبان رسمی این کشور مجارستانی است.

تولید ناخالص داخلی سرانه مجارستان حدود ۶۳۸ هزار دلار آمریکا است.‌ واحد پول رسمی این کشورForint (HUF)  است. مجارستان مجوز اقامت موقت و دائم را به صاحبان شرکت‌ها که برای ایجاد یک شرکت مجارستانی نیاز به تهیه یک برنامه تجاری مناسب دارند، ارائه می‌دهد‌.

‌ سیاست مهاجرت مجارستان شامل معامله‌ای با کشورهای غیر اتحادیه اروپا‌، مانند ایالات متحده‌، کانادا و سایر موارد است که به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا طی یک دوره ۱۸۰ روزه و بدون نیاز به ویزا ‌ ۹۰ روز در مجارستان بمانند.‌ مجارستان بخشی از اتحادیه اروپا است و درآمد بالایی دارد‌، در واقع اقتصاد این کشور، اقتصاد باز است.

خدمات مهاجرت

 

درخواست اقامت دائم مجارستان باید به اداره مهاجرت و پناهندگی ارسال شود‌، که از سال ۲۰۰۰ به عنوان اداره‌ی مهاجرت و ملیت به عنوان یک مقام مستقل تحت عنوان وزارت کشور تأسیس شد. تصمیمات در مورد اتباع خارجی‌، که به طور غیرقانونی در قلمرو مجارستان اقامت می گیرند منحصرا به این بخش مربوط می‌شود.

ارائه دهندگان خدمات مهاجرت

 

اجازه اقامت در مجارستان از طرق مختلف می‌تواند بدست آید‌؛ برای مثال‌، اخذ مجوز اقامت با سرمایه گذاری در مجارستان حداقل ۵۰ هزاردلارگزینه‌ی دیگر دریافت جواز کار برای اقامت موقت در مجارستان است. ‌دریافت پذیرش دانشگاهی برای تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان نیز می‌تواند برای دانشجویا گزینه‌ی مناسبی باشد. برای انتخاب راه مناسب مهاجرتی طبق شرایط مهاجر می‌توانید با همکاران مجرب و متخصص ما در حوزه‌ی مهاجرت تماس بگیرید.

مهاجرت قانونی

 

با توجه به موقعیت جغرافیایی مجارستان‌، این کشور یکی از کشورهای اصلی ترانزیت و محل مهاجرت نامنظم به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.‌ مهاجرت به کش.رهای شرقی و جنوبی اروپا از طریق کشور مجارستان اتفاق می‌افتد.‌‌ بنابراین‌، مهاجرت قانونی و صحیح به مجارستان از اهمیت بسیاری برخوردار است.‌ شرایط اقامت مهاجرت کمتر از ۹۰ روز یا بیشتر متفاوت است و باید قبل  از اقدام  تحقیق گسترده‌ای از شرایط  انجام شود.

قانونی که کنترل مهاجرت و سایر جنبه‌های تابعیت را کنترل می‌کند‌، قانون تابعیت مجارستان است که براساس اصول (ius sanguinis ) صورت می‌پذیرد.‌

قانون تابعیت مجارستان در سال ۱۹۹۳ قانونی شد. ‌ این قانون در ژانویه سال ۲۰۱۱ به کار گرفته شد‌. تابعیت دوگانه با در نظر گرفتن قوانین مجارستان مجاز است.

آمار مهاجرت

بوداپست پرجمعیت‌ترین شهر مجارستان است. شهر بوداپست مجارستان یکی از شهرهای پویا در حال رشد است که طبق پیش بینی متخصصان ‌ بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۳۰ جمعیت این شهر تقریبا ۱۰٪ افزایش یابد.

 

مهاجرت به داخل و خارج از منطقه شینگن

 

مجارستان یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن است. همه‌ی کشورها عضو منطقه‌ی شینگن دارای گذرنامه هستند، اما افراد دارای تابعیت این منطقه برای ورود و خروج به کشورهای عضو شینگن نیازی به پاسپورت نخواهند داشت.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که دارای ویزاهای طولانی مدت هستند‌، ممکن است طی یک دوره‌ی ۶ ماهه بیش از ۹۰ روز در مجارستان بمانند.‌ لیستی از اسناد و دلایل درخواست ویزا را می‌توان در وب سایت وزارت کشور یافت.

انواع ویزا در مجارستان

 

بسته به هدف سفر شما به مجارستان‌، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که در طبق شرایط به شما اعطا می‌شود. الزامات عمومی همیشه شامل مواردی همچون ‌ بلیط هواپیما‌، نامه نامه‌، رزرو هتل‌، بیمه ویزای مسافرتی است.

ویزای نوع C  

 

این ویزا برای اهداف تجاری‌، همایش‌، معالجه پزشکی‌، بازدید، گردشگری‌، رویدادهای ورزشی‌، کودکان و ترانزیت صادر می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ این ویزا عبارتند از: دعوت‌نامه‌‌ به مجارستان‌، فرم درخواست‌، کپی کارت شناسایی ملی‌، کپی گذرنامه‌، مرجع مدرسه (اهداف آموزشی)‌، گواهی ازدواج‌‌ ‌با تأیید دفتر اسناد رسمی‌، کار و مرجع بانکی (تمکن مالی)‌، رزرو هتل‌، بیمه مسافرتی و کپی بلیط.

ویزای نوع D

 

ویزا برای بازدید طولانی مدت از مجارستان‌، مانند تحصیل‌، اشتغال‌، اتحاد مجدد و مالکیت املاک در کشور مجارستان صادر می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ این ویزا عبارتند از: فرم درخواست‌، دعوت‌نامه از موسسه‌ی مربوطه در مجارستان‌، کپی کارت شناسایی ملی‌، کپی گذرنامه‌، مرجع مدرسه (اهداف آموزشی)‌، گواهی ازدواج ‌ با تأیید دفتر اسناد رسمی‌، کار و مرجع بانکی (تمکن مالی)‌، رزرو هتل‌، بیمه مسافرتی، کپی بلیط.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به ماندن در مجارستان برای مدت زمانی بیش از ۹۰ روز هستندٰ، باید قبل از سفر پیش بینی شده‌، برای اجازه اقامت طولانی مدت اقدام کنند.‌ ویزای طولانی مدت که متقاضی را برای ورود به مجارستان به منظور گرفتن مجوز اقامت اجازه می‌دهد‌، توسط اداره‌ی مهاجرت مجارستان صادر می‌شود و باید در همان برنامه اجازه اقامت درخواست شود.‌ این ویزا برای یک دوره‌ی یک ساله معتبر است و متقاضی را قادر می‌سازد یک بار‌، به مدت ۳۰ روز وارد مجارستان شود.

اجازه‌ی اقامت


مجوز اقامت در مجارستان برای فعالیت‌های گسترده‌، اجازه‌ی کار و اجازه‌ی اقامت فقط برای کارمندان در دسترس است.‌ اجازه اقامت طولانی مدت‌، ویزا و اقامت اعضای خانواده می‌‌تواند توسط هر شخصی که واجد شرایط باشد‌، اعمال شود.

ویزا و اجازه اقامت‌


ویزا یا اقامت کوتاه مدت به صاحب خود اجازه ورود یک‌، دو یا چند بار به مجارستان را می‌دهد.‌ در صورت اقامت بی‌وقفه‌، این ویزا دارنده‌ی خود را قادر می‌سازد تا حداکثر طی ۹۰ روز در مجارستان اقامت داشته باشد.‌

ویزای کار فصلی


 

ویزای اشتغال فصلی به دارنده این امکان را می‌دهد که در صورت اشتغال برای مدت زمان بین سه ماه و شش ماه‌، ورودی‌های یک یا چندگانه به این کشور را داشته باشد.‌ این ویزا حداکثر یک سال معتبر است. متقاضی باید دارای مجوز کار فصلی باشد که توسط اداره‌ی کار استخدام مجارستان صادر شده است.

با توجه به هدف پیش‌بینی شده برای اقامت در مجارستان‌، انواع اجازه‌های اقامت زیر؛ قابل دریافت است:

 

‌ اجازه اقامت برای درآمد‌زایی‌

 این اجازه اقامت برای شهروندانی که قصد تاسیس استارت‌آپ داشته یا در چارچوب یک رابطه اشتغال‌زایی کارهایی را انجام می‌دهد و جز منطقه‌ی شینگن نیستند اعطا می‌شود. در صورت ورود به اهداف تجاری‌، ‌ دعوت‌نامه از شریک تجاری ‌ مجارستانی و همچنین اثبات وجود روابط تجاری ‌ یا گواهی نامه اتاق بازرگانی محلی مبنی بر وجود روابط تجاری ضروری است‌ و تأیید آدرس محل اقامت نیز جز ملزومات است.

اجازه اقامت برای بازدید
 


دعوت‌نامه یکی از ملزومات این ویزا بوده همچنین کپی مدارک شناسایی شخصی، گذرنامه شخص دعوت کننده در مجارستان الزامی است.

 

اجازه اقامت کار داوطلبانهدر صورت درخواست اجازه اقامت برای کارهای داوطلبانه‌، متقاضی قبل از ارائه درخواست‌، با سازمانی (کلیسا‌، کتابخانه‌، شهربازی و غیره) که مسئولیت برنامه‌ی خدمات داوطلبانه در مجارستان را ارائهمی‌کند باید هماهنگ شود.

اجازه اقامت سرمایه گذاران

 در صورت تحقق شرایط زیر‌، ساکنان کشورهای ثالث می‌توانند مجوز اقامت در مجارستان را کسب کنند:

شخص یا سازمان تجاری که در آن شخص دارای مالکیت اکثریت است‌، دارای اوراق قرضه دولتی مطابق ضوابط قانونی است که به ویژه برای این منظور صادر شده و دارای حداقل سررسید پنج ساله و ارزش اسمی ۳۰۰ هزار است.
در صورت تصدی اوراق بهادار دولتی‌، ‌ شرکت صادر کننده اوراق دولتی  اعلام می‌کند که اوراق قرضه دولتی مطابق پرداخت متقاضی ظرف ۴۵ روز از صدور مجوز اقامت صادر خواهد شد.

اجازه اقامت زیر شهروندان غیر اتحادیه اروپا را قادر می‌سازد در موارد ویژه وارد مجارستان شوند:

اجازه اقامت برای اهداف آموزشی‌
اجازه اقامت برای پیوستن به خانواده
اجازه اقامت برای معالجه پزشکی‌
اجازه اقامت برای تحقیق‌ وپژوهش


اجازه اقامت موقت


 


کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید وضعیت اقامت طولانی مدت را پس از پنج سال اقامت قانونی در اتحادیه اروپا تصویب کنند.‌ در صورت اعطای وضعیت فوق به اتباع کشور سوم‌، وی می‌تواند درخواست اجازه‌ی اقامت موقت معتبر به مدت پنج سال را بدهد که می تواند برای ۵ سال دیگر تمدید شود.

اجازه اقامت ملی


 


پس از سه سال اقامت قانونی مستمر در مجارستان‌، یک تبعه کشور سوم می‌تواند درخواست اجازه‌ی اقامت ملی کند که برای مدت نامحدودی معتبر باشد.

اجازه اقامت EC

 پس از پنج سال اقامت قانونی مستمر در مجارستان‌، یک تبعه کشور سوم می‌تواند درخواست اجازه اقامت EC را بدهد که برای مدت نامحدودی معتبر باشد.

تابعیت مجارستان

 


پس از هشت سال اقامت قانونی مستمر در مجارستان‌، در صورت تحقق الزامات مقرر در قانون‌، یک تبعه غیرعضو اتحادیه‌ی اروپا می‌تواند برای تابعیت مجارستان اقدام کند‌، یعنی:

سوابق کیفری نداشته و قوانین این کشور را نقض نکرده باشد.
معاشرت و اشتغال در مجارستان .
‌ منافع مجارستان را به خطر نندخته باشد.
متقاضی امتحان موفقیت‌آمیز را در مورد سیستم قانون اساسی مجارستان به زبان مجارستانی گذرانده باشد.

 

Top