اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به اسپانیا

اگر خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنید و قصد مهاجرت به این کشور را دارید می‌توانید از طریق ویزای طلایی اقدام کنید،‌ ویزای طلایی بدین معنی است که می‌توانید اقامت در اسپانیا را با پرداخت بیش از ۵۰۰ هزار یورو ‌ خریداری کنید.‌ این نوع ارائه اقامت بیشتر برای کسانی است که در خاورمیانه‌، روسیه و چین زندگی می‌کنند‌، اما این قانون برای شهروندان ایالات متحده‌، کانادا و آمریکای جنوبی به همان اندازه اعمال می‌شود.

برای اخذ این نوع ویزا باید حداقل ۵۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری در املاک اسپانیا‌‌ انجام شود. بنا بر همین علت خرید ملک یا نمونه کارها از املاک امکان‌پذیر است.‌ گزینه‌ی دوم روشی هوشمندانه برای ایجاد درآمد از سرمایه گذاری‌های شما در امور مختلف یا ثبت شرکت هست که علاوه بر اخذ اقامت،‌ توانایی کسب درآمد هم خواهد داشت.

خبر جالب‌تر این است که افراد خارج از اتحادیه اروپا که قبلاً ملک خریداری کرده‌اند می‌توانند آن را در برابر کل مبلغ مورد نیاز برای دریافت ویزای طلایی خود حساب کنند.‌‌ به عنوان مثال‌، اگر قبلاً یک ملک را به مبلغ ‌۳۰۰ هزار یورو ‌خریداری کرده‌اید‌، اکنون می‌توانید برای دریافت ویزای طلایی‌، ۲۰۰ هزار یورو دیگر خریداری کنید، تا بتوانند ویزای طلایی دریافت نمایند.

توصیه می‌کنیم برای پردازش درخواست ویزا از یک موسسه حقوقی کمک بگیرید. زمان‌بندی‌های تحویل مدارک می‌تواند تاثیر مستقیم برروی نتیجه‌ی اخذ ویزا داشته باشد.

برای اخذ ویزای اسپانیا باید:

حداقل سرمایه گذاری باید ۵۰۰ هزار یورو برای خرید ملک در اسپانیا باشد.
کل سرمایه گذاری که در اسپانیا می‌شود،‌ می‌تواند خرید چندین ملک باشد (فقط خرید زمین قابل قبول نیست).
ویزای فوری‌ اقامت اسپانیا ممکن است به اعضای خانواده (همسر و فرزندان تا ۱۸ سال) اعطا شود.
حداقل اقامت لازم برای تمدید ویزا (به عنوان مثال زندگی در اسپانیا اختیاری است‌).
حداقل اقامت به معنای عدم نیاز به ساکن شدن مالیات نیست.
ویزا برای پنج سال اول قابل تمدید خواهد بود (ویزا پس از سال اول برای ‌ دوره جدید ‌۲ ساله قابل تمدید است. بعد از سال سوم دوباره برای یک دوره جدید ۲ ساله قابل تمدید است و بعد از سال پنجم‌، ساکنان اگر ‌ اقامت دائم را انتخاب نکردند‌، می‌توانید مانند گذشته تمدید ویزا را ادامه دهید).

اقدام برای اقامت دائم بعد از ۵ سال قابل انجام است.
ملک خریداری شده در اسپانیا را می‌توان پس از به دست آوردن اقامت دائم به فروش رساند‌. در انتظار تایید‌
ویزا امکان مسافرت نامحدود را در سراسر منطقه ویزای شینگن اتحادیه اروپا (برای حداکثر مدت ۳۰ روز به کشور دیگری از UE نسبت به کشوری که ویزای اقامت را صادر می‌کند) فراهم می‌کند.
درخواست باید حداکثر ۲۰ روز طول بکشد (به استثنای زمان لازم برای به دست آوردن و قانونی کردن اسناد لازم)‌.
سرمایه گذاری باید قبل از درخواست ویزا انجام شود.
تمام سرمایه گذاری‌ها منجر به پذیرش مثبت خواهد شد (معمولاً فقط سابقه کیفری مانع از پذیرش خواهد شد).

تابعیت در اسپانیا را می‌توان بعد از پنج سال اقامت دائم اعمال کرد ‌ (اگرچه قانون می‌گوید مدت استاندارد برای تابعیت برای اقامت ۱۰ سال است‌).
تابعیت اتحادیه اروپا با تابعیت اسپانیا خودکار انجام خواهد شد.
در این مرحله (یعنی بعد از ۱۰ سال) یک خانواده می‌تواند در هر نقطه از اروپا زندگی‌، کار و تحصیل کند.
‌ لطفا توجه داشته باشید که وضعیت‌ اقامت دائم‌ فقط برای افراد مقیم اسپانیا‌، بطور دائم‌، به مدت ۵ سال اعمال می‌شود.

شرایط لازم برای شخصی که ویزای اسپانیا را درخواست می‌دهد:

متقاضی در ‌ قلمرو اسپانیا وارد و یا به طور غیرقانونی در این کشور اسکان نداشته باشد.
سن متقاضی باید ۱۸ سال به بالا باشد.
بعد از ورود به کشور اسپانیا باید بیمه داشته باشد.
داشتن توان اقتصادی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی شخصی و خانوادگی (این میزان مرتباً مورد تجدید نظر قرار می‌گیرد)‌.
اثبات سرمایه گذاری باید از طریق گواهی نامه مالکیت انجام شود.
یا اگر عنوان مالکیت هنوز ثبت نشده است‌، از طریق یک نسخه از اقدام به مالکیت عمومی و اثبات تشکیل پرونده در رجیستری نمایید.

روند جدید درخواست ویزای اسپانیا برای اتباع غیر اتحادیه اروپا گامی در جهت اخذ تابعیت اسپانیا است. این فرایند طولانی اما روشی است که اقامت در این کشور را بسیار آسان نموده است.

اخذ اقامت اسپانیا این حق را برای شما فراهم می کند که در اسپانیا زندگی کنید و به راحتی به کشورهای عضو شینگن رفت و آمد کنیم. این قانون حداقل مدت اقامت ندارد. از این رو‌، یک سرمایه گذار می‌تواند در اسپانیا ملک بخرد‌، اقامت خود را بدست آورد و سپس در هر زمان آزادانه به اسپانیا سفر کند. خانواده کسانی که خرید ملک انجام دادند نیز می‌توانند به طور دائم در اسپانیا زندگی کنند و با دسترسی به مدارس‌، اعم از دولتی و خصوصی‌، نوع آموزش مورد نظر را انتخاب کنند.

ویزای طلایی جدید برای اقامت اسپانیا شامل مجوز کار استاندارد اسپانیا نمی‌شود. برای این کار می‌توانید به صورت کارآفرین و با ثبت شرکت به این کشور مهاجرت کنند.

 اقامت از طریق خرید ملک اجازه‌ی کار کردن را به شما در اسپانیا نمی‌دهد، باید بعد از یک سال که در این کشور اقامت دارید اقدام به درخواست اجازه‌ی کار دهید.

در نظر داشته باشید که هنگام درخواست اقامت‌، از شما خواسته می شود نشان دهید که می توانید از خود پشتیبانی کنید و بیمه درمانی دارید (که اگر در کل بیش از ۵۰۰ هزار یورو در کل برای خرید ملک خود صرف کرده باشید ، به طور خودکار به شما اعطا می شود).

دیگر شیوه‌های مهاجرت در اسپانیا وجود دارد که می‌توان به اقامت از طریق تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا، اقامت از طریق ثبت شرکت، اقامت از طریق کارآفرینی،‌ اقامت از طریق کاری (جذب نیروهای ماهر) اشاره نمود.
 

 

ویزاهای ورودی و کوتاه مدت برای اسپانیا

 


اسپانیا یکی از ۲۶ کشوری (اتریش‌، بلژیک‌، جمهوری چک‌، دانمارک‌، استونی‌، فنلاند‌، فرانسه‌، آلمان‌، یونان‌، مجارستان‌، ایسلند‌، ایتالیا‌، لتونی‌، لیتوانی‌، لوکزامبورگ‌، مالت‌، هلند‌، نروژ‌، لهستان‌، پرتغال‌، اسلواکی‌، اسلوونی‌، سوئد و سوئیس) است که منطقه ‌شینگن‌ را تشکیل می‌دهد.بین این کشورها یک ویزای مشترک وجود داشته و هیچ کنترل مرزی بین آنها وجود ندارد.

سه نوع ویزا وجود دارد که اجازه ورود به اسپانیا را می دهد:

ویزای ترانزیت فرودگاه
ویزای کوتاه مدت شینگن‌
ویزای اقامت طولانی مدت

 

ویزای ترانزیت فرودگاه برای اسپانیا


ترانزیت فرودگاهی (visado de transito aeroportuario) اجازه می‌دهد تا شما ‌ به منطقه حمل و نقل بین المللی در یک فرودگاه اسپانیا‌ وارد شوید. نهایت ویزای ترانزیت ۳ روزه است.

 

ویزای اقامت کوتاه مدت اسپانیا


ویزای کوتاه مدت شینگن (visado de corta duracion) به شما امکان می دهد تا در یک دوره ۱۸۰ روزه تا  ۹۰روز در اسپانیا بمانید. با این ویزا حق کار کردن نخواهید داشت.

اگر ویزای شینگن دارید که توسط یک کشور شینگن دیگر صادر شده است ، می توانید ۹۰ روز نیز در اسپانیا اقامت داشته باشید.

اتباع ایالات متحده‌، استرالیا‌، کانادا و نیوزلند برای ورود به اسپانیا به ویزای اقامت کوتاه مدت نیاز ندارند اما برای ماندن بیش از سه ماه باید ویزای اقامت طولانی مدت را درخواست کنند.

شما می توانید ویزای کوتاه مدت خود را در دفتر اتباع محلی خود (Oficina de Extranjeros) یا ایستگاه پلیس تمدید کنید‌، مادامی که اقامت شما در اسپانیا به مدت کمتر از ۹۰ روز باشد، ‌ نمی توانید به عنوان یک بازدید کننده ویزای کوتاه مدت به اسپانیا بیایید و وضعیت خود را به کارمند‌، دانشجو یا ساکن از اسپانیا تغییر دهید. ‌ ‌ برای انجام این موضوع باید به کشور خود برگردید و از آنجا درخواست ویزای جدید کنید.

 

ویزاهای طولانی مدت برای اسپانیا


اگر شهروند اتحادیه اروپا ‌ EEA یا سوئیس نباشید‌، و قصد زندگی‌، کار‌، تحصیل یا تحقیق در اسپانیا را برای مدت طولانی تر از سه ماه دارید‌، به ویزای ملی طولانی مدت (visado nacionale) احتیاج دارید. همانطور که در قسمت زیر ذکر شده است‌، این منظور بستگی به هدف شما برای اقامت دارد.

ویزاهای اقامت طولانی مدت و کار در اسپانیا
بسته به هدف از اقامت شما‌، انواع اقامت و مجوز کار متفاوت است‌، از جمله:

ویزای محل اقامت و کار ترکیبی (visado de trabajo y Resencia) که به شما امکان زندگی و کار در اسپانیا را می‌دهد.
ویزای دانشجویی (visado de estudios) برای مدت یک دوره آموزشی.
ویزای اقامت (visado de resencia) برای اتحاد خانواده یا بازنشستگی.

 

ویزای کار اسپانیا


بسته به وضعیت اشتغال شما در اسپانیا‌، چندین نوع ویزای کار اسپانیایی و همچنین معافیت وجود دارد. شرایط ویزای کار را می‌توان در راهنمای کامل ما یافت.‌ شما نمی‌توانید برای ویزای کار خود در اسپانیا اقدام کنید، قانون مهاجرت اسپانیا تصریح می‌کند که کارفرمایان باید درخواست را از طرف شما ارائه دهند.

 

ویزای دانشجویی اسپانیا


اسپانیا نزد دانشجویان خارج از کشور بسیار محبوب است.‌ در واقع‌، نظرسنجی توسط GoEuro در سال ۲۰۱۸‌، ادعا کرد اسپانیا مقصد شماره یک در اروپا برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند.

ویزای توریستی شینگن اسپانیا


شرایط ویزای توریستی اسپانیا شامل تکمیل فرم تقاضانامه است که درخواست عکس و اطلاعات مربوط به محل اقامت شما‌، هدف از سفر به اسپانیا و تعداد ورود ویزای توریستی شینگن اسپانیا را که شما نیاز دارید‌، ‌است. ‌

 

ویزای اقامت اسپانیا

 


تابعیت اسپانیا و ویزای اقامت اسپانیا (دائم) به شما امکان می‌دهند که در اسپانیا زندگی کنید اما برخی تفاوت‌ها بین این دو وجود دارد. شرایط ویزای اقامت شامل واگذاری تابعیت و گذرنامه‌ی اصلی شما برای تبدیل شدن به شهروند اسپانیا است.
 

ویزای تجاری اسپانیا


شرایط ویزای تجاری اسپانیا بیان می‌کند که ویزای اقامت کوتاه مدت برای اسپانیا شما را قادر می‌سازد به این کشور سفر کنید‌، اما اجازه کار در آن‌جا را نمی‌دهد. در صورت مهاجرت به اسپانیا برای اهداف تجاری‌، باید ویزای تجاری اسپانیا را درخواست کنید. در غیر این صورت مجوز کار شناخته می‌شود.

 

ویزای همسر اسپانیا و اتحاد مجدد خانواده


هنگامی که یک سال به طور قانونی در اسپانیا زندگی کرده‌‌ و تأیید رسمی دریافت کرده‌اید که یک سال دیگر نیز اقامت خواهید داشت‌، می‌توانید برای اعضای خانواده (به عنوان مثال همسر‌، شریک قانون عادی‌، ‌ وابستگان ‌ از جمله کودکان زیر ۱۸ سال و والدین بالای ۶۵ سال) برای پیوستن به شما در اسپانیا.

اگر دارای اجازه اقامت طولانی مدت از یک کشور عضو دیگر اتحادیه اروپا (کارت آبی اتحادیه اروپا) باشید‌، می‌توانید در هر زمان درخواست دهید.

دانشجویان می‌توانند ضمن تحصیل در اسپانیا‌، از اعضای خانواده خود درخواست کنند تا به آنها بپیوندند. اجازه اقامت بستگان معمولاً با مدت مشابه مجوز اقامت دانشجو اعطا می‌شود و به دارندگان بالای ۱۸ سال اجازه می‌دهند بدون مجوز کار در اسپانیا مشغول به کار شوند.

اگر به دنبال ویزای همسر اسپانیایی هستید‌، باید برای ویزای اتحاد خانواده اقدام کنید.

 

ویزای بازنشستگی اسپانیا


سن بازنشستگی فعلی در اسپانیا برای آقایان و خانم‌ها ۶۵ سال است‌، هرچند که تا سال ۲۰۲۷ به ۶۷ خواهد رسید.

اگر قصد دارید از مستمری خود در اسپانیا استفاده کنید‌، باید ویزای بازنشستگی اسپانیا را تنظیم کنید.‌ شرایط ویزای بازنشستگی اسپانیا بیان می‌کند که اگر شهروند اتحادیه اروپا باشید قبل از مسافرت باید فرم S1 را پر کنید. این بدان معناست که شما در اسپانیا به مراقبت‌های بهداشتی دسترسی خواهید داشت.

 

ویزای اسپانیا به دلایل پزشکی


اگر قصد دارید در اسپانیا زندگی خود را برای دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی در اسپانیا انجام دهید‌، باید ثبت نام کنید‌، زیرا کارت بیمه سلامت اروپا شما را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

به دلایل پزشکی به ویزای اسپانیا احتیاج نخواهید داشت اما اگر بیمه‌ای ندارید‌، به احتمال زیاد نیاز دارید که برای درمان به عنوان بیمار خصوصی هزینه کنید. اگر دانشجو هستید‌، به اسپانیا سفر می کنید‌، لازم است برای ویزای اسپانیا گواهی پزشکی ارائه دهید.

بین اسپانیا و کانادا توافق نامه‌ای وجود دارد که جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله برای بازدید از اسپانیا برای سفر و کار تا یک سال فعالیت می‌کنند. برای جزئیات بیشتر‌ به یکی از کنسولگری‌های اسپانیا در کانادا مراجعه کنید.

 

برای انجام بهتر کارهای مهاجرتتان می‌توانید با همکاران متخصص ما در اپلای ۱۱۸ تماس بگیرید یا حضوری تشریف بیاورید تا به صورت کامل مشاوره شوید.

 

Top