اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به کشور لاتویا

معرفی جمهوری لاتویا  را می‌توان به عنوان یک کشور کوچک و پر از آموزه‌های بالکان با مناظر زیبا  و طبیعت بکر معرفی نمود. لاتویا بین کشورهای لیتوانی و استونی، در ساحل دریای بالتیک واقع شده است. طبق آمار‌، جمعیت لتونی در حال حاضر یک میلیون  و ۹۲ هزار نفر (طبق سرشماری سال ۲۰۱۸) برآورد شده است.‌ بزرگ‌ترین گروه‌های قومی (۲،۶۲٪) لاتویایی و (۲۵.2 ~) روسی هستند.‌ زبان رسمی لاتویا لاتویایی است؛ با این حال‌، اکثر مردم نیز به زبان‌های روسی و انگلیسی صحبت می‌کنند.

‌در سال ۲۰۰۸ اقتصاد لاتویا دچار بحران ‌ شد‌، اما اکنون کاملاً بهبود یافته و روند صعودی پیش گرفته است.‌  در اول ژانویه ۲۰۱۴ لاتویا وارد منطقه شینگن شد و یورو به عنوان ارز ملی جدید به جای لات معرفی شد.‌ لتونی همچنین یک کشور عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن است که مزایای بسیاری را برای ساکنان آن فراهم می‌کند.‌ در صورت مراجعه به لتونی برای مدت کوتاه تا ۹۰ روز ‌ ویزای ساده لازم است.

در این دوره از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ جمعیت لاتویا به طرز چشمگیری کاهش یافته است. لاتویا سالانه میزبان چندین هزار مهاجر است.‌ مهاجرت به لاتویا به طرز چشمگیری در حال توسعه است و سالانه چندین هزار اخذ اقامت به این کشور ارسال می‌شود.‌ قانون مهاجرت لاتویا گزینه‌های مختلفی را برای کسانی که می‌خواهند به لاتویا مهاجرت کنند فراهم می‌کند.‌ بسیاری از دانش آموزان به منظور کسب آموزش اروپایی و بهره‌گیری از امکانات بهتر به کشور لاتویا مهاجرت می‌کنند.

خدمات مهاجرت به کشور لاتویا

 

خدمات مهاجرت در لاتویا  بسیار خوب و توسعه یافته است.‌  در صورت تمایل به زندگی‌، کار و تحصیل در خارج از کشور لاتویا می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

مهاجرت تحصیلی،‌ کاری، سرمایه گذاری و خرید ملک جز گزینه‌های مهاجرتی به کشور لاتویا محسوب می‌شوند.

از دو مزیت اخذ اقامت در لاتویا می‌توان به  سخت نبودن پروسه‌ی اخذ اقامت در این کشور (نسبت به دیگر کشورها) و همچنین هزینه‌های ماهانه‌ی زندگی معقول در این کشور اشاره کرد.

برای بازدید از لاتویا، مهاجر باید کلیه الزامات مقرر در قانون مهاجرت لاتوی را رعایت کند‌. بسته به هدف چندین فرصت برای سفر یا مهاجرت به این کشور وجود دارد. برای بازدید از لاتویا ممکن است شما به مجوز کار‌، ویزای شینگن احتیاج داشته باشید. اگر می‌خواهید در این کشور اقامت کنید، باید مجوز اقامت بگیرید.

 

آمار مهاجرت

 

براساس آمار مهاجرت‌، ارائه شده توسط دفتر شهروندی و امور مهاجرت‌، چند هزار نفر از خارجیان تنها در طول سال گذشته درخواست اقامت در لاتویا را درخواست داده‌اند.‌ براساس همین آمار‌، فقط ۵،۲٪ درخواست اجازه اقامت ارسال شده،  ریجکت شده‌اند.

محبوب ترین شهرها براساس جمعیت

 

یکی از محبوب‌ترین شهرهای لاتویا برای مهاجران ریگا است.‌ از آنجا که این شهر بزرگ‌ترین شهر لاتویا است‌، تمام نیازهای یک فرد برای زندگی مدرن را کاملاً برآورده می‌کند.‌ دو شهر بزرگ دیگر از نظر جمعیت لیپجا‌، در ساحل دریای بالتیک‌ و داگاوپیلز‌‌ در قلب لاتگاله است.

آمارها نشان می‌دهد که بازار املاک و مستغلات ریگا نیمی از کل بازار املاک و مستغلات لاتویا را تشکیل می دهد. میزان فروش املاک و مستغلات در ریگا دو برابر سایر بخش‌های لاتویا است که نه تنها املاک و مستغلات ریگا را به یک سرمایه گذاری با ارزش تبدیل می‌کند‌، بلکه خود شهر ریگا را نیز به محبوب‌ترین شهر کشور لاتویا مبدل کرده است.

گردشگران بیشتر از معماری‌های خوب‌ و برجسته، موزه‌ها‌، تئاترها و کافه‌ها‌ی ‌ ریگا بازدید می‌کنند.‌ با این حال‌، شهرهایی مانند ( Jurmala و‌Ventspils ) نیز در بین گردشگران بسیار محبوب هستند.‌ هر دوی این‌ها در دریای بالتیک واقع شده‌اند.

مهاجرت از اتحادیه اروپا یا دیگر مناطق جهان

 

لاتویا  یک کشورعضو منطقه شینگن است. کشورهای شینگن گذرنامه و کنترل مهاجرت را در مرزهای مشترک خود و سفرهای بین کشورهای عضوشان لغو کرده‌اند.‌ کشورهای عضو همچنین ویزای شینگن را صادر می‌کنند که همانند گذرنامه‌هایی است که  توسط سایر کشورهای شینگن صادر شده است.‌ در مرزهای بیرونی یا اولین ورود به منطقه شینگن‌، رویه‌های معمول کنترل مهاجرت اعمال می‌شود‌، اما پذیرش در هر در کل منطقه شینگن (همه کشورهای عضو) محسوب می‌شود‌، بدون این‌که نیاز به بررسی‌های مهاجرتی دیگری باشد.

شهروندان کشورهای ثالث که دارای ویزای شنگن یکپارچه هستند می‌توانند به مدت ۹۰ روز در هر کشور عضو شینگن بمانند.‌ اگر می‌خواهید برای مدت طولانی‌تری در این منطقه اقامت داشته باشید به ویزای طولانی مدت یا اجازه‌ی اقامت نیاز دارید.‌ با توجه به سیاست‌های سختگیرانه مهاجرت (به دلیل درخواست یا تعداد زیادی از مهاجران غیرقانونی)‌، گاهی اوقات گرفتن ویزای شینگن ممکن است بسیار سخت باشد.‌‌ با این وجود‌، اگر سابقه ویزای مثبت و بودجه کافی برای ماندن دارید ‌ این روند می‌تواند بسیار ساده و بدون دردسر اضافی برای شما صورت گیرد.

انواع ویزا در لاتویا

 

اگر برای مدت زمانی کوتاه به مدت ۹۰ روز در لاتویا بمانید‌، یک تبعه کشور غیر اتحادیه اروپا باید برای یکی از چندین نوع ویزا اقدام کند تا بازدید و اقامت خود را قانونی کند. ‌مطابق قانون سیاست مهاجرتی لاتویا‌، انواع ویزاهای مختلفی وجود دارد که بسته به نوع و شرایط آن‌ها توسط شخص مهاجر باید اخذ شود:

ویزای ترانزیت فرودگاه (نوع A)

این ویزای کوتاه مدت فقط برای چند ساعت است که شخص بتواند در این مکان پرواز خود را عوض کند. برای این ویزا حتما به بلیط هواپیما نیاز است.

ویزای اقامت کوتاه مدت که ممکن است برای یک‌  یا چندین ورودی صادر شود  (ویزای نوع C)

بیمه درمانی مسافرتی‌، اسناد مربوط به بودجه کافی و اثبات اسکان  قانونی (رزرو هتل) از ملزومات این مدل از ویزا است.

مهاجری  که بسته به شرایط باید بیش از ۹۰ روز در لاتویا بماند‌، باید ویزای اقامت طولانی مدت را درخواست کند. (ویزای نوع  D)

چنین ویزا برای ورود به تمام کشورهای عضو شینگن معتبر نیست‌، بلکه فقط مواردی که در ویزا ذکر شده است (ویزا با اعتبار ارضی محدود)

بیمه درمانی مسافرتی‌، تمکن مالی و اثبات اسکان از ملزومات این نوع ویزای برای سفر به لاتویا است.

اخذ اقامت

 

سه روش محبوب برای اخذ اجازه اقامت (به مدت ۵ سال با امکان تمدید) در لاتویا وجود دارد:

تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری در یک شرکت لاتویایی‌، اثبات تمکن مالی در بانک یا خرید املاک و مستغلات. اجازه اقامت تحصیلی گزینه‌ی مناسبی است‌، اما کسب آن بسیار سخت‌تر است و بعداً نمی‌توان آن را به اجازه اقامت دائم تمدید کرد.

اجازه اقامت در لاتویا امتیازات زیر را برای دارنده آن فراهم می‌کند:

امکان دعوت بستگان خود به این کشور. ( دعوت نامه)
تهیه خودکار اجازه اقامت برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی؛
فرصت دریافت آموزش در اروپا؛
فرصت گسترش تجارت خود در بازارهای اروپایی؛
امکان مسافرت در اروپا بدون کنترل مرزی.
برخورداری از امتیازات اجتماعی در لاتویا

Top