اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به کشور پرتغال

این مقاله راهنمای کاملی برای علاقمندان  مهاجرت به کشور  پرتغال؛ انواع ویزا در پرتغال‌، شرایط ویزای پرتغال‌، روند درخواست ویزای پرتغال و سایر شرایط برای تنظیم ویزا و مهاجرت به این کشور است. با اپلای 118 همراه باشید تا تمامی اطلاعت لازم از این کشور را به دست آورید.

قبل از مهاجرت به کشور پرتغال‌، باید تمامی اطلاعات لازم  ویزای پرتغال یا مجوز اقامت برای ورود و اقامت قانونی در این کشور را به دست آورید. مهاجرت به  کشور ئرتغال بسته به ملیت‌، هدف از اقامت و مدت زمان مورد نظر مهاجر متفاوت خواهد بود.  

چه کسی برای ورود به کشور پرتغال به ویزا نیاز دارد؟

 

ویزای پرتغال به ملیت و هدف اقامت بستگی دارد. طبق سیاست مهاجرتی این کشور‌، اتباع اتحادیه اروپا و سوئیس معمولاً می‌توانند با استفاده از کارت پشناسایی خود و بدون نیاز به ویزا  به این کشور وارد شوند. سایر بازدید کنندگان خارجی (اتباع کشورهای ثالث) به ویزایی نیاز دارند که حداقل برای شش ماه اعتبار داشته باشد‌، به علاوه ویزای پرتغال در صورت لزوم‌ در هنگام ورود‌  مهاجر به پرتغال ممکن است بررسی شود تا از  مدت زمان اقامت خود،‌ بلیط برگشتی و تمکن مالی شما اطمینان حاصل شود.

ویزای پرتغال به طور معمول توسط سفارت پرتغال در کشور محل اقامت شما پردازش می‌شود‌، اداره‌ی مهاجرت پرتغال مسئولیت صدور مجوز اقامت پرتغال را برعهده دارد.

شهروندان منطقه ی شینگن

 

اتباع اتحادیه اروپا و سویس می توانند با هدف پیدا کردن شغل یا ایجاد شغل به مدت سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند. اتباع اتحادیه اروپا پس از استخدام ، همان حقوق کارگران پرتغالی را دریافت خواهند کرد.

پرتغال همچنین بخشی از منطقه شینگن است که از 26 کشور اروپایی تشکیل شده است که کنترل‌های مرزی بین این کشورها حذف شده‌اند. شهروندان کشورهای شینگن می‌توانند آزادانه بین این ۲۶ کشور بدون نیاز به گذرنامه سفر کنند .

کشورهای منطقه شینگن عبارتند از: اتریش‌، بلژیک‌، جمهوری چک‌، دانمارک‌، استونی‌، فنلاند‌، فرانسه‌، آلمان‌، یونان‌، مجارستان‌، ایسلند‌، ایتالیا‌، لتونی‌، لیتوانی‌، لوکزامبورگ‌، مالت‌، هلند‌، نروژ، لهستان‌، پرتغال‌، اسلواکی‌، اسلوونی‌، اسپانیا‌، سوئد‌، سوئیس و لیختن اشتاین .چهار کشور از این کشورها (ایسلند ، لیختن اشتاین‌، نروژ و سوئیس) عضو اتحادیه اروپا نیستند اما تحت اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA) از حقوق مشابه برخوردار هستند.

شهروندان غیر اتحادیه ی اروپا

سیاست مهاجرت پرتغال همچنین شامل چندین توافق نامه بین المللی با کشورهای غیر اتحادیه اروپا ، به عنوان مثال ایالات متحده‌، کانادا‌، استرالیا و نیوزلند است که به این اتباع اجازه می‌دهد تا طی یک دوره شش ماهه (180 روز) به مدت 90 روز بدون نیاز به ویزا در پرتغال اقامت داشته باشند.

با این حال اتباع غیر اتحادیه اروپا که مایل به اقامت بیش از سه ماه هستند‌، باید قبل از ورود ویزای طولانی مدت یا ویزای اقامت پرتغال را درخواست کنند‌، این ویزا به آن‌ها اجازه می‌دهد بعد از ورود‌، اجازه اقامت پرتغال را صادر کنند .کسانی که در این گروه قرار می‌گیرند شامل افرادی که شاغل هستند‌، خود اشتغالی دارند‌، دانشجویان‌، افرادی که قصد دارند پس انداز خود را بپردازند‌، افراد بازنشسته و اعضای خانواده را شامل می‌شود.

کدام ویزا برای مهاجرت به پرتغال مناسب‌تر است؟

شرایط ویزای پرتغال به هدف بازدید شما و مدت زمانی که قصد اقامت دارید بستگی دارد. اگر تابعیت شما به ویزای ورود یا اجازه اقامت طولانی مدت در پرتغال نیاز داشته باشد‌، لازم است ویزای مربوط به پرتغال را برای شرایط خود اعمال کنید.

ویزای کوتاه مدت شینگن

 

اگر به عنوان یک توریست در حال بازدید از پرتغال هستید یا قصد اقامت کمتر از سه ماه را دارید‌، می‌توانید برای ویزای شینگن پرتغال اقدام کنید. ویزای کوتاه مدت شینگن به شما امکان می دهد برای مدت 90 روز از یک دوره 180 روزه در پرتغال یا هرجای منطقه شنگن بمانید.

انواع ویزای پرتغالی شینگن وجود دارد:

ویزای ترانزیت فرودگاه ویزا  A اجازه ورود به منطقه بین المللی یک فرودگاه ، از یک پرواز به پرواز دیگر ، بدون ورود به منطقه شینگن را می‌دهد.  این ویزا برای کلیه مسافرانی که پروازهای خود را در یک فرودگاه کشور شینگن تغییر می‌دهند اجباری است مگر اینکه آن ها از داشتن ویزای ورود به پرتغال معاف باشند.

ویزای ترانزیت و اقامت کوتاه مدت ویزا C که برای ترانزیت و اقامت کوتاه مدت در منطقه شینگن صادر می‌شود. این ویزاها در طی مدت شش ماه در کل 90 روز معتبر هستند‌، اجازه می دهد یک، دو یا چندین ورودی. متداول ترین نوع ویزاهای کوتاه مدت صادر شده ویزای توریستی پرتغال و ویزای تجاری است.
روادید محدودیت اعتبار (LTV) - ویزای ویژه ای که امکان سفر فقط به یک کشور شنگن یا به برخی کشورهای دیگر شنگن را در صورت مشخص شدن درخواست ویزا فراهم می‌کند. این نوع ویزا ممکن است در مواقع اضطراری که مسافر دارای سند مسافرتی معتبر نباشد‌، مورد نیاز است.

ویزاهای پرتغال با ماندگاری طولانی: ویزای اقامت موقت

این ویزای پرتغالی است که اجازه می دهد برای مدت چهار ماه با ورودی‌های متعدد امکان اقامت موقت را داشته باشد  .ویزای پرتغال طولانی مدت را می‌توانید در هر یک از شرایط زیر دریافت کنید:

درمان پزشکی در یک مرکز درمانی
انتقال کارگران بین کشورها در سازمان تجارت جهانی (WTO) برای ارائه خدمات یا آموزش
اشتغال موقت یا خود اشتغالی
انجام تحقیقات علمی یا تدریس در یک مرکز آموزش عالی
برای دنبال کردن یک فعالیت ورزشی آماتور
اجرای تعهدات بین المللی
برای همراهی با یکی از اعضای خانواده برای معالجه پزشکی

ویزای اقامت پرتغال

این ویزای پرتغال برای یک دوره چهار ماهه به منظور درخواست اجازه اقامت پس از ورود است که می‌تواند به هر یک از دلایل زیر اعطا شود:

شغل
فعالیت‌های خود اشتغالی یا کارآفرینی
تحقیقات علمی یا تدریس
تحصیل ، تبادل دانشجویی‌، کارآموزی یا خدمات داوطلبانه
برنامه های تحرک آموزش عالی (برای دانشجویانی که در پرتغال ساکن هستند و می خواهند تحصیلات خود را ادامه دهند)
اتحاد خانواده
بازنشستگان و افراد دارای درآمد.

ویزای اقامت پرتغال را می‌توان به عنوان ویزای ملی ماندگار شنگن ‌نوع D‌ دریافت کرد که به افرادی که برای مدت زمان معینی در یک کشور منطقه شینگن مشغول به کار ، تحصیل و یا اقامت دائم می‌باشند اعطا می‌شود. این امر می‌تواند به عنوان ویزای چند ورودی صادر شود که امکان سفر به سایر کشورهای شینگن را نیز فراهم می‌کند‌، به شرط آن که معیارهای خاصی را رعایت کند .ویزای شغلی (اشتغال) شایع ترین نوع ویزای اقامت طولانی است.

در صورت اخذ ویزای اقامت پرتغال ، می توانید با ورود به پرتغال درخواست اجازه اقامت دهید.

درخواست مجوز اقامت پرتغال

گواهی اقامت پرتغال: اتحادیه اروپا / EEA / شهروندان سوئیس

اگر قصد عزیمت بیش از سه ماه به پرتغال را دارید ، باید برای اجازه اقامت پرتغال یا مجوز اقدام کنید.

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای سوئیس به مجوز احتیاج ندارند بلکه نیاز به صدور گواهی ثبت نام (Certificado de Registero) از سالن شورای شهر در منطقه محل سکونت خود دارند. این مجوز برای پنج سال معتبر است‌، پس از آن اتباع اتحادیه اروپا و EFTA می‌توانند از خدمات مهاجرت پرتغال (SEF) درخواست اقامت دائم (Certificado de Residencia Permanente) را درخواست کنند.

اجازه اقامت پرتغال: غیر اتحادیه اروپا

 

اتباع غیر اتحادیه اروپا که بیش از سه ماه در پرتغال اقامت دارند، ابتدا به ویزای اقامت طولانی مدت پرتغال احتیاج دارند تا به آنها اجازه دهند بعداً اجازه اقامت پرتغال را از SEF در منطقه خود تغییر دهند. معمولاً مجوزی (Autorização de Residência) برای اجازه اقامت پرتغال به مدت یک سال صادر می‌شود. که بعد از اتمام آن 5 سال دیگر نیز تمدید خواهد شد.

کلیه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که متقاضی مجوز اقامت پرتغال هستند، باید مدارکی در مورد بودجه و اسکان کافی نشان دهند. بسته به دلیل ذکر شده برای درخواست اجازه اقامت پرتغال اسناد و مدارک دیگری وجود دارد.
 

Top