اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به کشور دانمارک

دانمارک یکی از فعال‌ترین اعضای اتحادیه اروپا برای استخدام کارگران ماهر از سراسر جهان است.‌ این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی درآمدی بالا داشته و دومین کشور آرام جهان است.

دانمارک به دلیل اتصاد قوی،‌ شرایط زندگی خوب،‌ فرهنگ‌ غنی ونیازمندبودن به نیروی کار به یکی از جذاب‌ترین مقاصد مهاجرتی تبدیل شده است. اجازه اقامت پس از ارزیابی ‌ بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیازبه علامندان به مهاجرت اعطا می‌شود‌، عواملی مانند سن‌، سطح تحصیلی‌، مهارت‌های زبانی و تجربه کاری در این امتیاز دهی بسیار موٍثر هستند.

دلایل بی‌شماری وجود دارد که ‌ دانمارک را به عنوان کشوری محبوب برای مهاجرت تبدیل می‌کند.‌  یکی از اساسی‌ترین دلیل محبوبیت این کشور می‌تواند این موضوع باشد که روند مهاجرت به دانمارک در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا‌، انگلیس‌، کانادا‌، استرالیا و غیره ساده‌تر‌ است. سیاست مهاجرت این کشور انعطاف پذیر بوده و مردم از سراسر جهان را برای دریافت اجازه اقامت و کار به این کشور دعوت می‌کند.

 

ویژگی های اصلی کارت سبز دانمارکی یا کارت سبز دانمارک

 

طبق برنامه‌ی گرین کارت‌، به متقاضی برای بار اول اجازه‌ی اقامت موقت ‌ ۳ ساله داده می شود که پس از پایان این دوره می‌توانید درخواست تمدید یک ساله ویزا را ارائه دهید. اگر قبل از این که اجازه‌ی اقامت ۳ ساله به پایان برسد شخص مهاجر برای تمدید اقدام کند می‌تواند اجازه‌ی موقت ۴ ساله را از این کشور دریافت نماید.

 

پس از اقمت ۷ ساله در این کشور کارت سبز دانمارک به مهاجر تعلق می‌گیرد مهاجر پس از اقامت دائم حق کار در کل اتحادیه‌ی اروپا را دارد. پس از اخذ کارت سبز دائم مهاجر می‌تواند به صورت آزادانهدر کل منطقه‌ی شینگن را به دست آورد.

 

دارنده کارت سبز دانمارک همچنین می‌تواند برای اعضای خانواده خود نیز اقامت دائم را اخذ کند. اعضای خانواده شخص نیزز تمام حقوق متاضی اصلی را کسب خواهند کرد.

شرایط اصلی واجد شرایط بودن

 

برای این که طبق برنامه کارت سبز اجازه اقامت دریافت کنید‌، باید حداقل ۱۰۰‌ امتیاز کسب کنید.‌ امتیازات برحسب سطح تحصیلات‌، مهارت‌های زبانی‌، تجربه‌ی کار‌، سازگاری و سن ارائه می‌شود.

ارزیابی

قبل از این‌که Global Tree Overseas پرونده شما را پردازش کند‌، ‌باید مطمئن شوند که امتیاز کافی کسب می‌کنید و قادر به ارائه مدارک هستید برای ‌ یک برنامه موفق هستید.‌ قبل از درخواست آن‌، باید مطمئن باشید که در واقع واجد شرایط مهاجرت به این کشور هستید.

تیم پردازش ما در اپلای ۱۱۸ بررسی دقیقی از مشخصات شما انجام داده و تحصیلات‌، مؤسسه و امور مالی شما را ارزیابی می کند تا مشخص کند آیا واجد شرایط درخواست مهاجرت دانمارک هستید یا خیر.‌ اگر امتیاز لازم را بدست نیاورید، بهترین کشور ممکن طبق شرایط‌تتان به شما پیشنهاد می‌شود.

تحصیل در دانمارک

 

دانمارک به دلیل کم بودن هزینه‌ی تحصیل‌، مدارک کارشناسی ارشد انگلیسی با کیفیت بالا و روش‌های نوآورانه تدریس یکی از محبوب ترین مقاصد مطالعات بین المللی در اروپا است.‌ دانشجویان بین المللی همچنین به دلیل برخورداری از سطح عالی زندگی و تنوع زیاد موضوعات تحصیلی موجود در دانشگاه‌های دانمارک‌‌ را انتخاب می‌کنند.

اگر به فکر تحصیل در خارج از کشور در دانمارک هستید‌، یافتن اطلاعات دقیق درباره‌ی شهریه و هزینه‌های زندگی به شما کمک می‌کند تا تصمیم آگاهانه‌ای برای آینده خود بگیرید‌. ‌برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران مجرب ما در اپلای ۱۱۸ تماس بگیرید.

شهریه دانشگاه در دانمارک

تحصیلات عالی در دانمارک برای کلیه‌ی دانشجویان لیسانس و کارشناسی ارشد که از منطقه EU / EEA و سوئیس می‌آیند‌،  همچنین برای دانشجویانی که دارای شرایط ویژه هستند رایگان است.

شرایط ویژه شامل موارد زیر است:

شما قبلاً مجوز اقامت دائم یا موقت را اخذ کرده باشید.
یکی از والدین شما از یک کشور غیر اتحادیه اروپا ‌ است که در دانمارک کار می‌کند.

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ‌‌EEA ، شهریه بین ۶ هزار تا ۱۶۰۰ هزار یورو در سال است.‌ برخی از برنامه‌های تخصصی ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند‌، به همین دلیل توصیه می‌کنیم صفحه دانشگاه را بررسی کنید تا ببینید چه شهریه‌ای برای شما اعمال می‌شود.

شهریه در دانشگاه های برتر دانمارک


اگر می خواهید در بهترین دانشگاه‌های دانمارک تحصیل کنید‌، با همان سیاستی که قبلاً به آنها اشاره کردیم‌، روبرو می شوید.‌ شهروندان اتحادیه اروپا ‌ EEA و سوئیس می‌توانند به صورت رایگان ثبت نام کنند‌، در حالی که دانشجویان سایر کشورها بین ۶ هزار تا ۱۶ هزار یورو در سال پرداخت می‌کنند.

هزینه زندگی دانشجویان در دانمارک

 

سیاست عدم پرداخت شهریه دانمارک برای دانشجویان EU / EEA بسیار جذاب است‌، اما کیفیت بالای زندگی همچنین به معنای هزینه‌های زندگی و متوسط قیمت‌ها به طور کلی بالاتر از سایر کشورها است.‌ برای این‌که بتوانید این هزینه ها را پوشش دهید‌، باید هزینه‌های ماهانه خود را با دقت بودجه‌بندی کنید.

‌‌ تقریباً دانشجویان بین المللی بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه برای زندگی در دانمارک نیاز دارند.‌ تمامی این هزینه‌ها می‌توانند براساس عادات شما زیاد  یا کم بشوند،‌ همه‌ی این مخارج بسته به این موضوع دارد که چقدر برای خرید و بیرون رفتن هزینه می‌کنید‌‌  و غیره. ‌ اگر تصمیم دارید که در پایتخت دانمارک ، کپنهاگ تحصیل کنید‌، باید هزینه بیشتری بپردازید.

هزینه های اقامت

 

هزینه‌ی اسکان حدود یک سوم هزینه‌های زندگی شما در دانمارک است.‌ انتظار می‌رود بین ۴۰۰ تا ۶۷۰ یورو در بیشتر شهرها و حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰  یورو در کپنهاگ صرف هزینه‌ی خود کنید.

اگر زود به دنبال مسکن بگردید‌، ممکن است مکان هایی برای 250 یورو در ماه برای مسکن در خارج از شهر پیدا کنید.

هزینه‌های اصلی اقامت دانشجویان برای دانمارک:

دانش آموزانی که به تنهایی زندگی می کنند ۴۵۰ یورو در ماه
دانش آموزانی که با شریک زندگی خود زندگی می کنند ۵۰۰ یورو در ماه
سالن‌های اقامتی دانشجویی (کلجایر) بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه

ممکن است پیدا کردن محل اقامت درست قبل از شروع ترم بسیار دشوار باشد.‌ به همین دلیل است که باید ماه ها قبل از مهاجرت به دانمارک شروع به انجام دادن کارهای مهاجرت خود کنید،  این کار به شما امکان می‌دهد مکان‌ها و قیمت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و تصمیمی عجولانه نگیرید.

هزینه های غذا

 

بسته به عادت هزینه شما‌، متوسط هزینه‌های غذا در دانمارک بین ۲۰۰ تا ۲۷۰  یورو در ماه خواهد بود. فروشگاه‌هایی در این کشور وجود دارند که هزینه‌های غذایی شما را به حداقل می‌رسانند.

هزینه ی حمل و نقل


در دانمارک ، تقریباً ۵۰٪ دانشجویان برای رسیدن به دانشگاه خود از دوچرخه استفاده می‌کنند‌، در حالی که ۳۰٪ از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند.‌ هزینه‌ی حمل و نقل عمومی ماهانه برای اتوبوس‌، مترو یا قطار ۴۰ تا ۵۰ یورو در ماه است.

دانمارک‌، ‌ به ویژه کپنهاگ ‌ بهشت دوچرخه‌هاست که احتمالاً تعداد این دوچرخه‌ها از مردم بیشتر است. بنابراین همیشه می‌توانید یک دوچرخه اجاره کنید و از دوچرخه سواری در سطح شهر لذت ببرید.

 

Top