اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به کشور نروژ

برای مهاجرت به نروژ با هدف کار، تحصیل و زندگی دائمی در این کشور به اجازه اقامت نیاز خواهید داشت مگر اینکه شهروند کشور نروژ باشید.‌ نحوه‌ی بدست آوردن یکی از این موارد با برنامه‌ی پیچیده‌ای از قوانین و مقررات این کشور مشخص می‌شود.

نحوه دریافت اجازه ی اقامت

به طور کلی‌، اعطای اجازه‌ی اقامت به دو عامل بستگی دارد عامل اول این است که باید ثابت کنید که توانایی مالی برای گذران زندگی در این کشور را دارید،‌ یا باید یک حاملی مالی داشته یا تمکن مالی خود را به سفارت ثابت کنید. درغیر این صورت است باید با ویزای کاری به نروژ سفر کنید.

برای برخی افراد امکان دارد به عنوان یک کارجو به نروژ حرکت کنند‌ ، اما این فقط برای یک دوره نسبتاً کوتاه مجاز است.‌ اگر در این مدت نتوانید شغل پیدا کنید‌، مجبور خواهید شد کشور را ترک کنید‌، قبل از زمان بازگشت به کشور خود یک دوره‌ی کوتاه مدت می‌توانید در این کشور تمدید کرده تا آخرین تلاش‌های خود را برای یافتن شغل انجام دهید.

«وزارت مهاجرت» (UDI) و دو پلیس مقام مسئول مدیریت روند مهاجرت به کشور نروژ هستند.‌ تمامی برنامه‌ها‌ی مهاجرت  بصورت حضوری صورت می‌گیرند‌، روند رزرو قرار ملاقات‌ها بصورت آنلاین و از طریق UDI ‌انجام می‌شود.

قبل از تصمیم به مهاجرت؛ ابتدا سفر تفریحی به این کشور داشته باشید

اگر قبلاً به نروژ سفر نکرده‌اید‌، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید برنامه ریزی سفر به این کشور است. بهتر است فصلی را که برای مسافرت منطقی‌تر است، انتخاب کنبد. به عنوان مثال تابستان فصل مناسبی برای اولین مسافرت به این کشور نخواهد بود، زیرا این آب‌و هوای مساعد ذهنیت خوشی کاذب را به شما می‌دهد.

پیشنهاد ما به شما سفر در ایام زمستان است زیرا شما پس از مهاجرت مجبورید بیش‌تر ماه‌های سال را در این شرایط آب‌و هوایی زندگی کنید. آب‌و هوای نروژ در بیشتر ماه‌های سال سرد و برفی است.

هزینه ی زندگی

حقوق ماهینه‌ی نروژ در کل اتحادیه‌ی اروپا بالا‌ترین نرخ میزان حقوق است. به همین نسبت هزینه‌های زندگی نیز در این کشور بالا است.

درک هزینه‌های زندگی در کشور و ارتباط بین حقوق مورد نیاز و هزینه‌های روزمره  ضروری است. بنا به همین دلیل و برای درک بیشتر این موضوع می‌توانید با همکاران ما در اپلای ۱۱۸ تماس بگیرید تا به صورت رایگان مشاوره شوید.

اگر بعد از تحقیق کامل هنوز علاقمند به مهاجرت  به  کشور نروژ هستید‌، مراحل بعدی به کشوری که شما تابعیتش را دارید بستگی دارد.

به طور گسترده‌، این قوانین به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند‌، این قوانین عبارتند از:
شهروندان نوردیک
شهروندان اتحادیه اروپا  EEA
دیگر کشورهای جهان
حال بیایید به نوبه خود به هر یک از این دسته از مهاجرت ها نگاهی بیندازیم.

شهروندان نوردیک

مردم سایر کشورهای نوردیک روند مهاجرت‌ راحت‌تری دارند.‌ شهروندان سوئد‌، دانمارک‌، فنلاند و ایسلند جز منطقه‌ی نوردیک بوده و‌ باید برای گرفتن کارت کسر مالیات‌، به صورت حضوری به اداره‌ی امور مالیاتی مراجعه کنند.

اگر قصد دارید بیش از شش ماه در این کشور بمانید‌، باید در سازمان‌های مربوطه ثبت نام کنید. ‌آن‌ها شناسه‌ی شما را بررسی کرده و ثبت ملی جمعیت را به روز می‌کنند.

‌ شهروندان نوردیک برای ورود به این کشور فقط نیاز به نشان دادن گذرنامه یا کارت شناسایی ملی با یک عکس و تأیید تابعیت و جنسیت دارند. از طرف دیگر‌، یک گواهینامه رانندگی معتبر به همراه ثبت ملی جمعیت کشور محل اقامت  از سه ماه گذشته نیز قابل قبول است.

مهاجرت نروژ از اتحادیه اروپا

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا (EEA) پروسه‌ی آسان‌تری را برای مهاجرت به نروژ دارند، زیرا نروژ نیز عضو اتحادیه‌ی اروپا است.‌ این بدان معنی است که نروژ از همان قوانین مربوط به مسافرت به حوزه‌ی شینگن بدون ویزا تبعیت می‌کنند.

اعضای فعلی اتحادیه اروپا عبارتند از اتریش‌، بلژیک‌، بلغارستان‌، کرواسی‌، جمهوری قبرس‌، جمهوری چک‌، دانمارک‌، استونی‌، فنلاند‌، فرانسه‌، آلمان‌، یونان‌، مجارستان‌، ایرلند‌، ایتالیا‌، لتونی‌، لیتوانی‌، لوکزامبورگ‌، مالت‌، هلند‌، لهستان‌، پرتغال‌، رومانی‌، اسلواکی‌، اسلوونی‌، اسپانیا‌، سوئد و انگلیس.

 این قوانین در مورد شهروندان سوئیس نیز صدق می‌کند زیرا این کشور علی رغم این‌که خارج از اتحادیه اروپا است، عضو EEA است. شهروندان ایسلند در بالا قوانینی را برای شهروندان نوردیک دنبال میٰ‌کنند.

این بدان معنی است، هر کسی که تابعیت یکی از کشورهای فوق را داشته باشد مجاز است تا به مدت شش ماه به نروژ رفته و به دنبال شغل باشد.

مهاجرت برای اشخاص دیگر کشورهای جهان

به عنوان یک قاعده کلی‌، شهروندان سایر کشورها برای دریافت مجوز اقامت به یک پیشنهاد شغلی دائم نیاز دارند.

این افراد معمولاً برای مهاجرت کاری ابتدا باید در کشور خود شغل پیدا کنند، اگرچه مجوزهایی برای افراد متقاضی کار وجود دارد‌، با محدودیت هایی‌ این‌که اجازه اقامت را برای چه درخواستی باید ارائه‌ دهند بستگی به صلاحیت خود و نوع کاری است که در این کشور در نظر دارند.

رایج ترین و راحت‌ترین ویزا به نیروهای کار ماهر ارائه می‌شود. این نیز برای افراد دارای تحصیلات عالی است که از مدارک تحصیلی خود در شغل استفاده می‌کنند. حقوق میز بسته به میزان تحصیلات و شغلی که برعهده می‌گیرند تعیین می‌شود.‌ حقوق‌های سالانه این کشور نیز مطابق با تورم به روز می‌شوند.

کسانی که ویزای کاری در این کشور دریافت می‌کنند می‌توانند خانواده‌ی خود را نیز همزمان با خود به این کشور ببرند.

پناهندگی در نروژ

این روزها پناهندگی در نروژ به یک مسئله سیاسی مهم تبدیل شده و قوانین مربوط به پناهندگی  به طور مرتب در حال تغییر هستند.  با این وجود‌، اگر در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفتید یا از رفتارهای غیر انسانی ترسیدید‌، می‌توانید از نروژ درخواست حمایت و پناهندکی کنید. این کار تنها در صورتی امکان پذیر است که در نروژ یا در مرز نروژ باشید‌، مگر اینکه در سیستم حمایتی این کشور حضور داشته و اسکان داده شوید.

این پلیس است که سیستم ثبت نام اولیه برای پناهجویان را اداره می‌کند. پلیس شما را ثبت نام کرده، سپس  UDI  در مورد دلایل درخواست‌تان با شما مصاحبه می‌کند. پناهجویان می‌توانند برای مصاحبه از مترجم استفاده نمایند.

پژوهش های علمی در کشور نروژ

مهاجرت به کشوری که ساعت‌ها با پرواز با کشور شما فاصله دارد کار آسانی نیست.‌ قبل از شروع حرکت، مدتی وقت بگذارید تا آموزش زبان نروژی خود را شروع کنید.‌ منابع مختلف زیادی برای شروع کار در این کشور وجود دارد.

بزرگ‌ترین مانعی که بدون هیچ مشکلی در رویارویی با آن روبرو خواهید شد‌، یافتن شغل است.‌ اکثر نروژی‌ها مسلط انگلیسی صحبت می‌کنند‌، بنابراین شما هیچ مزیت واقعی ندارید.

یادگیری زبان همچنین به زندگی روزمره‌ شما مانند یافتن جایی برای زندگی و خرید کالاها و خدمات کمک خواهد کرد.  اکثر افرادی که متقاضی اقامت دائم هستند باید توانایی‌های زبان خود را به سفارت اثبات کنند.

اقامت دائم در نروژ

هیچ محدودیتی در مورد ثبت نام شهروندان اروپایی در نروژ وجود ندارد. حق شما برای مزایای رفاهی و حقوق بازنشستگی دولت بستگی به مدت زندگی شما در نروژ و وضعیت اشتغال شما محفوظ است.

اگر چندین سال با اجازه اقامت در نروژ زندگی می‌کنید‌، می توانید اقامت خود را با اقامت دائم یا حتی تابعیت با درخواستی که به دولت نروژ می‌دهید، تعویض کنید. قوانین هر دو مورد کاملاً پیچیده است و به شرایط شخصی شما بستگی دارد.

به طور معمول‌، مجبور خواهید بود چندین سال با مجوزهای معتبر کار در نروژ زندگی کنید. همچنین برای بعضی مشاغل الزام یادگیری زبان نروژی وجود دارد.

Top