اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان یک ویزای کوتاه مدت شنگن محسوب می‌شود.‌ ویزای توریستی آلمان این اجازه را به دارنده خود می‌دهد تا به عنوان گشت و گذار و به اهداف گردشگری به آلمان سفر کند.‌این ویزا با حداکثر اعتبار ۹۰ روزه در طی یک دوره ۱۸۰ روزه برای متقاضیان صادر می‌شود.

چگونه برای ویزای توریستی آلمان اقدام کنیم؟

قبل از هرچیزی باید شرایط خود را بسنجید که آیا شرایط دریافت ویزای توریستی آلمان را دارید یا خیر.

برای دریافت ویزای توریستی آلمان بهتر است به اپلای ۱۱۸ مراجعه نماید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی در زمان مقرر ویزای خود را به دست اورید.

در صورت عدم دستیابی به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای شنگن، به ویزای توریستی آلمان احتیاج خواهید داشت.

در حال حاضر ۶۲ کشور از شرایط ویزای توریستی آلمان معاف هستند.‌ اگر شما تبعه هر یک از این ۶۲ کشور باشید‌، برای اهداف گردشگری نیازی به ویزای توریستی آلمان ندارید.

تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی آلمان

می‌توانید فرم درخواست ویزای توریستی آلمان را از شرکت اپلای ۱۱۸ دریافت نمایید.

فراهم نمودن مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی آلمان

بخش مهمی از مراحل درخواست ویزای توریستی آلمان‌، فراهم کردن مدارک مورد نیاز است.‌ طبق این اسناد‌، افسران ویزای آلمان در مورد درخواست ویزای توریستی شما تصمیمی اتخاذ خواهند کرد.

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی آلمان به شرح زیر است:

فراهم کردن اسناد مورد نیاز در زمان تعیین شده برای ویزای آلمان.


گواهی اشتغال به تحصیل اگر دانش آموز هستید‌، مدرسه یا دانشگاه شما باید این گواهی را برای شما صادر کند.

اگر کارمند هستید‌، کارفرمای شما یا شرکتی که در آن کار می کنید باید گواهی اشتغال به کار شما را صادر کند. اما اگر دانشجو نباشید و شغل هم ندارید دیگر نیازی به این گواهی‌ها نخواهید داشت.

دعوت نامه‌، این نامه شخصی شامل دلایلی که شما مایل به بازدید از آلمان هستید‌، چقدر می خواهید بمانید و کارهای دیگری که در آنجا انجام خواهید داد را در میان دیگران توضیح می‌دهد.
ارائه‌ی تمکنمالی برای اثبات این که شما به کشور مقصد خود بازخواهید گشت.
بیمه‌ی مسافرتی که در کل منطقه‌ی شینگن معتبر بوده و شما را در زمان مسافرتتان به این کشور حمایت کند.
رزرو بلیط رفت و برگشت و هتل‌ (این باید کل برنامه تور و تاریخ‌های مربوط به بازدیدهایی را که شما قصد دارید انجام دهید را نشان دهد).

اگر در آلمان به نزد یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود می روید‌ باید موارد زیر را نیز باید ارسال کنید:

اعلامیه تعهد رسمی‌ این سند توسط یکی از اعضای خانواده میزبان در آلمان توسط مؤسسه بیگانگان در آلمان بدست آمده است.‌ با این نامه میزبان مجبور است هزینه‌های زندگی و اقامت در طول بازدید شما را بر عهده بگیرد.
دعوت نامه‌ی گردشگری که میزبان به دولت آلمان ارائه می‌کند که در آن تمام جزئیات زندگی اعم از درآمد، آدرس خانه و نسبت خود با میهمان‌.

تعیین وقت برای مصاحبه ویزا

درخواست ویزای توریستی آلمان باید در سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت شما ارائه شود. در بعضی از کشورها‌، آلمان پذیرش ویزا را در مراکز درخواست ویزای خصوصی تأمین کرده است.

علاوه بر این‌، می توانید در طول سفر خود  به آلمان به سایر کشورهای شینگن نیز سفر کنید‌.

زمان انجام پروسه

به طور معمول ۱۵روز طول می کشد تا درخواست ویزای توریست آلمان توسط مقامات ذیربط پردازش شود. در صورت نیاز به بررسی اضافی‌‌، این دوره می‌تواند زمان بیشتری طول بکشد.

بهترین زمان درخواست ویزای توریستی آلمان چه زمانی است؟

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی آلمان حدود یک ماه قبل از تاریخی است که قصد سفر به آلمان را دارید.‌ با این حال‌، اولین درخواست شما سه ماه قبل است و آخرین آن دو هفته قبل از سفر در نظر گرفته شده شماست.

ریجکت شدن ویزا

دلیل ریجکت شد ویزا به شخص از سمت سفارت اعلام خواهد شد. شخص می‌تواند در این تصمیم سفارت درخواست تجدید نظر نماید. برای اطلاعات کاربردی تر در مورد ریجکت ویزا با همکاران ما در اپلای ۱۱۸ تماس بگیرید.

آیا می‌توان با ویزای توریستی آلمان در این کشور مشغول به کار شد؟

نه ، شما مجاز به کار در آلمان با ویزای توریستی آلمان یا هر ویزای دیگر شینگن نخواهید بود. برای این که واجد شرایط کار در آلمان باشید‌، برای ویزای کار آلمان اقدام کنید.

آیا می توان با ویزای توریستی در آلمان به ایجاد کسب و کار پرداخت؟

ویزای توریستی آلمان به شما اجازه نمی‌دهد تا در آلمان تجارت خود را انجام دهید. برای این کار ، باید ویزای اقامت طولانی آلمان را برای خود اشتغالی دریافت کنید.

Top