اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

  • اینستاگرام اپلای 118
  • تلگرام اپلای 118

چرا تحصیل در آلمان ؟

چرا تحصیل در آلمان ؟

1. سطح آموزش بالا

دانشگاه های آلمان همواره  در رتبه های بالای رده بندی چه در اروپا و چه در جهان هستند . از جمله عواملی که باعث شده است دانشگاه های آلمان همیشه جزو بهترین ها باشند می توان به مواردی مانند تنوع بسیار زیاد رشته ها، اساتید مجرب و با تجربه، استفاده از بروزترین متدهای تدریس دنیا و ... اشاره کرد. و در نهایت کسی که از دانشگاه های معتبر آلمان مدرک خود را بگیرد اعتبار بسیار زیادی را برای خود در تمام دنیا به یدک خواهد کشید.

2. آموزش عملگرا

از دیرباز یکی از خسیسه های عملگرایی و نظم بوده است. به همین دلیل است که رشته های فنی و حرفه ای در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. در بسیاری از دانشگاه ها علمی کاربردی بر خلاف دیگر کشورها معدل خوب و پشتکار اولویت و ملاک گزینش استو دیگر فقط حضور فیزیکی در کلاس ها و امتحان پایان ترم کافی نیست بلکه شرکت در بحث ها ، پژوهش ها ، کارگاه ها و فعالیت های فوق برنامه شما را برای یک آینده کاری درخشان و نمرات خوب آماده می کند.

3. فرصت اشتغال پس از تحصیل

کشور آلمان پس از تحصیل تا 6 ماه به شما اجازه می دهد تا به دنبال کار بگردید. آلمان کشوری فوق العاده با نرخ بیکاری بسیار پایین نسبت به به سایر کشورهای دنیا و حتی اروپاست. به همین دلیل پس از گذراندن تحصیل با نظام آموزشی عالی آلمان پیدا کردن کار چالش بزرگی برای شما نمی باشد و این جا دقیقا همان جاییست که کارهای سخت شما نتیجه می دهد.

4. تحصیل رایگان

این گزینه که بسیار حایز اهمیت برای کسانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند . شهریه رایگان واژه ای است که به راحتی نمی توان از آن گذشت.

5. بدون نیاز به زبان آلمانی

یکی از چالش برانگیزترین موضوعات برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشورهای غیر زبان انگلیسی یاد گرفتن زبان رسمی آن کشور است.یکی دیگر از مزیت های تحصیل در کشور آلمان طیف گسترده رشته های انگلیسی زبان می باشد.

6. اقتصاد قدرتمند

امروزه همه به این موضوع اشراف کامل دارند و درباره ی اقتصاد قدرتمند آلمان هیج گونه شک و شبهه ای وجود ندارد.

اگر قصد دارید بعد از تحصیل خود ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید کدام کشور می تواند گزینه بهتری نسبت به کشور آلمان که چهارمین اقتصاد دنیا و برترین اقتصاد در حوزه ی یورو را داراست ، باشد؟ و حتی اگر بعد از تحصیل قصد کار در سایر کشورها را دارید این کشور بستری را برای ما فراهم می کند تا سکوی پرتاب خوبی برای شما قرار گیرد.

شروع سال تحصیلی در کشور آلمان

ددلاین دانشگاه ها در این کشور به طور دقیق با توجه به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید مشخص می شود. ولی در کل در کشور آلمان ترم های تحصیلی به  دو ترم تحصیلی تابستان و زمستان تقسیم می شوند.

هزینه های زندگی در کشور آلمان

هزینه های دانشجویی در کشور آلمان به طور دقیق باتوجه به عواملی مانند شهر محل سکونت و عادات شخصی تعیین می شود. اما می توان گفت که در کل هزینه ماهانه بین 850 تا 1000 یورو می باشد. در نظر داشته باشید شما می توانید از خوابگاه های دانشجویی نیز بهره مند شوید. در جدول زیر به برخی از هزینه ها اشاره می کنیم تا حدی اشراف شما را نسبت به هزینه ها بالا ببریم. (در نظر داشته باشید هزینه ها به یورو می باشد)

جدول هزینه ها

ماهانه

هزینه های زندگی

500 یورو

اجاره منزل

160 یورو

خوراک

20 یورو

هزینه باشگاه بدنسازی

200 یورو

هزینه آب و برق

80 یورو

بیمه درمانی

30 یورو

هزینه اینترنت 60 مگ نامحدود

 

شرایط  کار دانشجویی

تمامی دانشجویان در کشور آلمان در تمامی مقاطع  به صورت پاره وقت و 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

1. ترجمه مدارک تحصیلی

2. ترجمه ریز نمرات تحصیلی

3. ترجمه شناسنامه

4. در صورت اشتغال به تحصیل ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

5. انگیزه نامه

6. پاسپورت

7. توصیه نامه

  • چرا تحصیل در آلمان ؟
Top