اپلای 118

اپلای 118

مرجع اطلاعات و مشاوره تحصیل، اقامت و کار در خارج از کشور

ارائه دهنده اطلاعات و مشاوره های مهاجرتی و تحصیل در اروپا، استرالیا و کانادا

مشاور شما در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا، استرالیا ، کانادا و عمان

 • اینستاگرام اپلای 118
 • تلگرام اپلای 118

مهاجرت به کشور آلمان

کشور آلمان جز پنج کشور مقصد برتر و محبوب مهاجرتی شناخته می‌شود. این شرایط به دلیل اقتصاد خوب‌، سیستم آموزشی بی‌نقص و فرصت‌های شغلی کشور آلمان؛ به وجود آمده است. بیشتر مردم از سراسر جهان تمایل مهاجرت به کشور آلمان را دارند.

کشور آلمان جز پنج کشور مقصد برتر و محبوب مهاجرتی شناخته می‌شود. این شرایط به دلیل اقتصاد خوب‌، سیستم آموزشی بی‌نقص و فرصت‌های شغلی کشور آلمان؛ به وجود آمده است. بیشتر مردم از سراسر جهان تمایل مهاجرت به کشور آلمان را دارند. ما در ادامه به بیان شیوه‌های مهاجرت به آلمان خواهیم پرداخت. پس برای اطلاعات بیشتر با سایت اپلای ۱۱۸ همراه باشید.

برای مهاجرت به آلمان باید دلیلی قانع کننده داشته باشید. در ادامه ما شیوه‌های مهاجرت و این دلایل قانع کننده  را برای شما شرح می‌دهیم.

 • مهاجرت به کشور آلمان از طریق اشتغال.
 • مهاجرت به کشور آلمان از طریق تحصیل.
 • مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار افرینی.
 • مهاجرت به کشور آلمان از طریق خانواده.
 • مهاجرت به کشور آلمان ازطریق اجازه‌ی اقامت.

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

 

روش‌های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که افراد می‌توانند از این طرق برای مهاجرت به آلمان اقدام  کنند، هرکدام از این روش‌ها شرایط خاصی خود را دارند، اما با توجه به این که این روش‌ها با یکدیگر متفاوت هستند وجه تشابه فراوانی نیز در آن‌ها به چشم می‌خورد. برای واجد شرایط بودن مهاجرت به آلمان‌، باید معیارهای زیر را رعایت کنید:

اثبات تمکن مالی

در هر کدام از شرایط مهاجرتی که در بالا ذکر شد آستانه‌ی مالی خاصی وجود دارد که متقاضیان باید آن را تامین نمایند، بنابراین متقاضیان باید ثابت کنند که قادر به تأمین مالی مخارج خود در کشور آلمان هستند. حتی اگر متقاضیان در آلمان مشغول به کار هم باشند، تا زمانی که حقوق خود را دریافت نکردند، باید بودجه‌ی اولیه‌ی برای تأمین هزینه‌های خود را داشته باشند.

بیمه درمانی

بدون پوشش معتبر بیمه‌‌‌ی درمانی قادر به مهاجرت به کشور آلمان نخواهید بود. راه پیشنهادی ما به شما اخذ بیمه درمانی آلمان است‌، زیرا از این موضوع که مقامات آلمانی بیمه‌های کشورهای مختلف را می‌پذیرند،‌ اطلاعی نخواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه‌ی درمانی برای کارگران آزاد‌، کارمندان و مهاجران در آلمان می‌توانید از طریق کارشناسان محرب ما در اپلای ۱۱۸ اطلاعات کسب کنید.

آشنایی با زبان آلمانی

برای این‌که بتوانید در آلمان زندگی کنید‌، باید با زبان آلمانی آشنا باشید. چارچوب مرجع مشترک زبان‌های اروپایی دارای سه سطح مهارت زبان  A)، B و(C است. هر کدام از ین سطح‌ها دارای دو بخش هستند. بنابراین مهارت زبان در  (A1 / A2)  یا پایه‌، (B1 / B2)  یا مهارت در زبان و مهارت‌های (C1 /C2) یا مهارت‌های پیشرفته زبان تقسیم می‌شود. برای این‌که اجازه مهاجرت در آلمان را داشته باشید‌، باید وارد امتحانات شوید و آن‌ها را در نمرات A1) یا (B1 قبول شوید. اگر می‌خواهید اقامت دائم بگیرید‌، به مهارت بالاتری از سطح زبان C1) یا (C2 نیاز دارید.

دریافت ویزای آلمان

 

متقاضیان برای مهاجرت به این کشورها موظفند قبل از ورود به آلمان اقدام به دریافت ویزا نمایند. اتباع دیگر برای ورود به آلمان نیازی به ویزا ندارند، همچنبن می‌توانند پس از ورود به آلمان بدون ویزا‌، برای اجازه اقامت اقدام کنند.

انواع ویزاهای کشور آلمان

 • ویزای توریستی یا ویزای بازدید

 • ویزای تجاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای اشتغال یا جست‌و‌جوی کار
 • ویزای سفرهای تحقیقاتی و علمی
 • ویزای دوره‌ی انترنی  یا کار آموزی

شرایط مهاجرت به کشور آلمان برای کارفرمایان

 

کشور آلمان از کمبود نیروی کار ماهر و افراد متخصص در کشور خود خبر داده است.  کارشناسان فناوری اطلاعات‌، پزشک‌های متخصص و سایر متخصصان واجد شرایط برای مهاجرت به آلمان بوده و دیگر درگیر سخت‌گیری‌های مقامات آلمانی نخواهند شد.

به همین دلیل یکی از بیشترین درخواست‌ها برای مهاجرت به آلمان از طریق پیدا کردن شغل در این کشور بوده است. مراحل مهاجرت از طریق شغل به کشور آلمان به شرح زیر است:

 • پیدا کردن شغل در کشور آلمان
 • اپلای از طریق ویزای کاری در کشور آلمان
 • مهاجرت به کشور آلمان و دریافت اجازه‌ی کار در این کشور

علاوه بر تمامی این‌ها‌، برای دریافت اجازه‌ی اقامت کاری در آلمان‌، کارفرما و کارمند باید ثابت کنند که:

 • کمبود کارمندان در آلمان یا اتحادیه اروپا وجود دارد و کار شما در آلمان موقعیت شغلی را از شهروندان این کشور سلب نخواهد کرد.
 • این که کارمند از نظر حقوق و محیط کار شرایط مشابه با سایر کارمندان آلمانی را داشته باشد.
 • این که کارمند تمام شرایط تحصیلی و تجربه‌ی کاری  متناسب با موقعیت شغلی را داشته باشد.
 • شرکتی که استخدام کارمند می‌کند‌، کلیه‌ی الزامات کشور آلمان (اسناد ثبت نام و گواهینامه) را رعایت نماید.

به عنوان یک کارمند در آلمان‌، شانس کار کردن در این کشور را تا زمانی که اجازه‌ی اقامت دارید؛ پیدا خواهید کرد. اگر کارفرمای شما می‌خواهد رابطه کاری خود را با شما  حتی پس از نزدیک شدن به اکسپایر ویزای کاری‌تان ادامه دهد، می‌توانید درخواست تمدید ویزا نموده و پس از مدت زمانی مشخص‌، درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه نمایید.

اگر یک کارگر ماهر باشید‌، مهاجرت به آلمان بر اساس اشتغال برایتان بسیار آسان خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان

 

بسیاری از مردم از این امرکه تحصیل در کشور آلمان رایگان است آگاه نیستند. این بدان معناست که برخلاف جاهایی مانند ایالات متحده‌، که شهریه‌ی بلایی دارند، دانشگاه‌های آلمان یا هزینه‌های بسیار کمی دارند یا رایگان هستند. به همین دلیل آلمان مقصد مهم و محبوبی برای مهاجرت آموزشی شناخته می‌شود.

برای مهاجرت به آلمان و  کسب مدرک دانشگاهی‌، باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. می‌توانید برای کسب ویزای تصیلی آلمان با کارشناسان مجرب ما در اپلای ۱۱۸ ارتباط برقرار کنید.

بعد از کسب ویزای تحصیلی و اتمام دانشگاه خود زمان محدودی برای پیدا کردن کار دارید تا بتوانید برای اقامت در این کشور اقدام نمایید. طبق گزارش‌ها حداکثر ۵۴٪ دانشجویانی که تحصیل خود را در آلمان گذرانده‌اند در این کشور می‌مانند و شغل پیدا می‌کنند.

مهاجرت کار آفرینی به کشور آلمان

 

اگر شما یک سرمایه گذار هستید و می‌توانید کسب و کاری را در این کشور راه بیندازید، شانس زیادی برای اقامت در این کشورخواهید داشت. کارآفرینان و سرمایه گذاران که فرصت‌های اقتصادی در آلمان ایجاد می‌کنند مهاجرتی آسان به این کشور را خواهند داشت. این نوع مهاجرت یک آستانه‌ی مالی مشخصی از سرمایه گذاری در کشور مقصد را طلب می‌کند. برای دریافت ویزای خود اشتغالی باید موارد زیر را  به سفارت آلمان اثبات کند:

 • باید منابع مالی مورد نیاز درآمد خود را معرفی نمایید.
 • با این سرمایه گذاری، اقتصاد آلمان نیز باید بهره‌مند شود.
 • سرمایه گذاری باید طبق نیاز جامعه‌ی المان صورت گیرد.

بعد از ۳ سال اقامت کاری در این کشور می‌توانید تقاضای ویزا دائم دهید.

 

مهاجرت از طریق دیدار خانوادگی به کشور المان

 

افراد به دلایل مختلف به آلمان مهاجرت می‌کنند‌، اما مجبور به ترک خانواده‌ها در کشور خود هستند. همسران و فرزندان زیر ۱۶ سال مجاز هستند برای پیوستن به همسر یا والدین خود برای مهاجرت به آلمان اقدام کنند.

برای واجد شرایط بودن مهاجرت به همراه  خانواده‌، همسران باید ثابت کنند که ازدواج کرده‌اند و فرزندان مجبورند شناسنامه‌ی خود را ارائه دهند. برای کودکان زیر ۱۶ سال‌، لازم نیست مهارت های زبان آلمانی را داشته باشید زیرا فرض بر این است که آنها می‌توانند به سرعت آن را یاد بگیرند. با این حال‌، برای کودکان بالای ۱۶ سال‌، باید مدرک کافی از مهارت زبان آلمانی و توانایی تطبیق و ادغام وجود داشته باشد.

درمورد همسران‌، آنها برای واجد شرایط بودن‌، حداقل باید یک مهارت آلمانی A1  زبان آلمانی داشته باشند.

مهاجرت از طریق اجازه‌ ی اقامت در کشور المان

 

وقتی یکی از ویزاهای مهاجرت را دریافت می کنید‌، اجازه‌ی اقامت در این کشور نیز دریافت خواهید کرد. اجازه ی اقامت می‌تواند موقت یا دائم باشد. اجازه‌ی اقامت موقت به این صورت است که اتباع بیگانه می‌توانند برای مدت معینی در آلمان بمانند و سپس به وطن خود بازگردند. اجازه‌ی اقامت دائم به این معنی است که اتباع خارجی می‌توانند تا زمانی که می‌خواهند در آلمان بمانند‌، و هر زمانی که بخواهند آلمان را ترک کرده ودوباره به کشور بازگردند. با این وجود‌، اجازه‌ی اقامت دائم به معنای دریافت تابعیت آلمانی نیست.. به طور کلی ، آلمان دارای دو اقامت موقت و دائمی است.

مجوز اقامت استاندارد در کشور آلمان

 

این نوع اجازه‌ی اقامت برای کلیه اهداف مهاجرتی که در بالا ذکر شد و همچنین برای دیگر شرایط مانند اتمام دوره های آموزشی‌، برای کسانی که قبلا بنا به هر دلیلی در این کشور اقامت داشتند و می‌خواهند به آلمان برگردند و کسانی که به دلایل سیاسی و بشردوستانه به آلمان می‌روند‌، استفاده می‌شود. اجازه‌ی اقامت استاندارد برای مدتی معتبر بوده و قابل تمدید است.

کارت آبی اتحادیه اروپا  (EU)

 

کارت آبی اتحادیه اروپا به کارگران خارجی (که تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا نیستند) داده می‌شود.این افراد باید دارای مدارک تحصیلی خوبی داشته باشند که  می‌خواهند در آلمان کار کرده و از مهارت‌های خود استفاده کنند. مدارک تحصیلی بالا به این معنی است که فرد در هر رشته‌ای دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد است. برای واجد شرایط بودن برای کارت آبی اتحادیه اروپا‌، باید در آلمان شغل پیدا کرده باشید‌، و حداقل حقوق سالانه باید ۵۰ هزار و ۸۰۰  یورو باشد.

برای واجد شرایط بودن این نوع مهاجرت شخص باید مهارت کافی داشته و به زبان آلمانی آشنا باشد. همچنین در این شیوه از مهاجرت متقاضی باید شرایط مالی خاصی را داشته باشد.

 

مهاجرت از طریق خرید ملک یا مجوز اقامت دائم

 

اجازه‌ی اقامت دائم در آلمان به عنوان مهاجرت از طریق خرید ملک نیز شناخته می‌شود. این نوع از مهاجرت به کسانی که حداقل ۵‌ سال مجوز اقامت استاندارد یا کارت آبی اتحادیه اروپا داشته باشند و شرایط خاصی برای زبان را برآورده کرده باشند، اختصاص می‌یابد.

برای اقدام مهاجرت به کشور آلمان می‌توانید با کارشناسان ما در اپلای ۱۱۸ تماس بگیرید تا به صورت رایگان مشاوره شده و بهترین روش مهاجرت به این کشور را بنا به شرایط خود انتخاب نمایید.

 

Top